Facebook’ta nasıl fenomen olursunuz?

0

gorsel55

Facebook’u şöhrete giden yolda başarılı bir biçimde kullanmaya ne dersiniz? Çevrenizde hayranlık uyandırmak ve dikkat çekmek istiyorsanız bugün size Facebook ortamında nasıl ünlü olacağınızı hatta daha da ileri giderek herkesin ilgisini üzerine çeken bir Fenomen olmanın yöntemlerini anlatmaya çalışacağım. Facebook’ta yapacağınız paylaşımları yoluyla daha çok kişi tarafından dikkatini nasıl kendi üzerinize çekersiniz ve daha çok kişiye nasıl ulaşırsınız sorularına cevap vermeye çalışacağım.

Uzun lafın kısası arkadaş çevrenizde, iş yerinizde veya okul hayatınızda çok fazla nasıl tanınabilirsiniz? İşte size bir “Facebook Fenomeni” olmak yolunda neler yapabileceğinizin adım adım listesi:

Kendinize Özgün Tarzınız Olsun: Yapacağınız tüm içerik paylaşımlarında kendinize has bir tarzınız olsun. Ne kimseye benzemeye çalışın ne de popüler olmak için başkalarının yaptıklarını taklit edin. Kendi tarzınız olmadan fenomen olmayı unutun. Ve elbette yaptığınız işte de tartışmasız çok iyi olmanız gerekiyor.

Fotoğrafınız Sizin Vitrininiz : Hiçbir zaman paylaşacağınız fotoğrafların kalitesinden ödün vermeyin. Facebook’u dünyanın en işlek bir caddesindeki bir mağazanın vitrini gibi düşünün. Vitrindeki fotoğraflarınız ne kadar kaliteli, aydınlık ve sıra dışı olursa o derece dikkat çekecektir.

Takipçilerinizle İletişim Kurun: Çok iyi tanımasanız bile tüm takipçilerinizle güçlü iletişim kurmaya çalışın. Onları ilgili oldukları gruplara taşıyarak ilgilerini çekebilecek paylaşımlar yapmaya çalışın.

Gündemi Sıkı Takip Edin : Türkiye ve Dünya gündemine hakim olmadan gündem tartışmalarına asla girmeyin. Bilgisiz olduğunuz ve gündemi takip etmediğiniz anlaşılırsa bırakın fenomen olmayı insanlar sizinle dalga geçerler. Böyle bir şeye sebebiyet vermemek için tartışmaya katılacağınız her güncel konuyu enine ve boyuna internetten araştırın.

Mizah Olmazsa Olmaz: Komik olmaktan bahsetmiyorum. Güçlü bir mizahi yanınızın olması ve kaliteli espriler ile insanları gülümsetebilmek tanınırlığınızı artırabilecek en iyi yöntemlerden biridir. Mizahi yanı güçlü olanlar hep insanların yanında görmek isteyecekleri tiplerdir.

Olaylara Olumlu Bakın: Unutmayın ki, negatif, kötümser ve sürekli olumsuz eleştiri yapan insanları kimse sevmeyeceği gibi bu konuda ısrarcı olduğunuz takdirde insanlar sizi arkadaşlıktan bile çıkartabilirler. Olaylara olumlu yönden yaklaşın ve her fikre karşı ılımlı bir tavır sergileyin. Olumlu yönde hareket eden insanları çok daha fazla kişi tanımak isteyecektir.

Film, Dizi, Tiyatro ve Konser Kültürünüzü Geliştirin : İnsanların ilgisini çekmek istiyorsanız ortak ilgi alanları konusunda bunu bilginizle yapabilirsiniz. Film, dizi, tiyatro ve konserler hakkında entelektüel kültürünüzü geliştirin.

Duyguları Harekete Geçirin: İnsanları duygulandıracak, çok kızdırıp veya çok sevindirecek içerikleri paylaşmak akılda kalmanızı kolaylaştıracaktır.

Arkadaşlarınızı Gruplandırın: Facebook ardadaşlarınızı belirleyeceğiniz başlıklarda farklı kategorize edilmiş geuplarda tutun. Örnek vermek gerekirse: Lise arkadaşlarım, eski işyeri arkadaşlarım, tatil arkadaşlarım, sanat dünyası, medya dünyası, akrabalar vs. Siz de böyle bir gruplama yaparsanız paylaştığınız bir içeriği en ilgili olabilecek gruplarla paylaşarak çok daha fazla dikkat çekebilirsiniz.

Bir Şeyi Yapmanın Yolunu Anlatın: Çünkü her zaman “bir şeyi yapmanın 10 Yolu” benzeri şeyler ilgi çeker. Mesela; bu yaz gidilebilecek en ilginç 10 Avrupa şehri veya evde yapabileceğiniz 10 sütlü tatlı tarifi benzeri yazılar ilgi çekecektir.

Rutin Paylaşımlar ve Zamanlama: Facebook paylaşımlarınızın ne zaman yapıldığı da çok önemlidir. Rutin paylaşımlar yapmaya gayret edin. Genel olarak tavsiyem tüm paylaşımların daha çok sabahın erken saatlerinde yapılması olacak.

Tanıştığınız Tüm Kişilerle Facebook Arkadaşı Olmaya ÇalışınGünlük hayatta her geçen gün ve gittiğiniz her yerde yeni insanlarla tanışırsınız. Onlarla iletişimde kalabilmek için Facebook hesaplarını isteyin ya da aldığınız kartlarından Facebook hesaplarını bularak arkadaş olmayı deneyin. Yıl sonunda baktığınızda bu yaptığınız küçük çalışmanın size binlerce takipçi getirdiğini göreceksiniz.

 

Cevap bırakın