Facebook’ta Mark Zuckerberg’i engellemek artık mümkün

0

Facebook, bir ilk olarak kendi CEO ve kurucusu Mark Zuckerberg’in engellenebilmesine izin vermeye başladı. İşte sosyal medya dünyasına dair ilginç gelişmenin detayları…

Facebook CEO’su, Kurucusu ve aynı zamanda dünyanın en genç milyarderlerinden Mark Zuckerberg’i engellemek mi? Şimdiye kadar bunu gerçekleştirmek için yapılan tüm girişimler başarısız olmakta ve kullanıcıların karşısına bir hata iletisi çıkmaktaydı.

Bu iletide, “Engelleme hatası, Mark Zuckerberg’i engelleme konusunda bir sorun var, lütfen tekrar deneyin…” yazıyordu. Ama artık uzun süredir devam eden ‘sorun’ çözüldü.

Engellenebiliyor

Zuckerberg’in sayfasını ziyaret edip Engelle’ye tıklandığında klasik ‘buna emin misiniz’ sorusu çıkıyor ve evet dediğinizde de işlem gerçekleşiyor. Ve ekrana Mark Zuckerberg artık şunları yapamaz şeklindeki bir diğer standart bilgi çıkıyor.

Öte yandan Facebook, şimdiye kadar kendi kurucusunun bunu tercih etmediğini, sorunun başka bir nedene bağlı olduğunu savundu. Söz konusu durumun, çok sayıda kullanıcının aynı anda bir hesabı engellemeye çalıştığında karşılaşılabilen standart bir sorun olduğu ifade edildi.

En nihayetinde Facebook, bu sorunu çözmüşe benziyor.

Sosyal medya dünyasında dair dikkat çeken gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın