Facebook’ta kapsam genişliyor

0

Facebook’ta Instant Articles’ın geliştirilme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediliyor. İşte detaylar…

Geçtiğimiz Kasım ayında yayıncıların Instant Articles’da kullanabilecekleri abonelikler için bir ödeme duvarı geliştirdiğini duyuran Facebook, üyelik araçlarına yapacağı birkaç güncellemeyi ve teste 28 yayıncıyı daha katacağını açıkladı.

Üyelik araçlarını çok sayıda yayıncı tarafından ulaşılabilir kılmak adına geliştirme zamanını 4-8 haftadan 1-2 haftaya indiren Facebook, yayıncıların Facebook’ta Instant Articles ile bir ödeme duvarını uygulamaya koymalarını kolaylaştırmak için Instant Articles ödeme duvarını üçüncü taraf ödeme duvarı sağlayıcılarına entegre ediyor.

Facebook ayrıca, henüz üyeliği olmayan okuyucularla daha derin bir ilişki kurmak isteyen yayıncılar için, bir yayıncının okuyucunun e-posta adresini paylaşması halinde okumaya devam etmesine izin vermesini sağlayan bir özelliği de test ediyor.

Facebook’tan “tüyolar”

Yayıncılara hâlihazırdaki abonelerini daha iyi ellerinde tutma konusunda yardım etmenin de önemli olduğunun farkında olan Facebook, bu alandaki çalışmalarını da paylaştı. Buna göre Facebook;

  •    Hâlihazırdaki abonelere ücretini ödedikleri içerikleri daha çok gösterecek ve yayıncılara abonelerine Facebook üzerinden doğrudan ulaşmanın yollarını sunacak.
  •    Yayıncıların abonelerine doğrudan ulaşmalarına ve abone olmanın değerini hissettirmelerine yardımcı olmak adına, yayıncıların sadece abonelerini hedefleyen gönderiler oluşturmalarını sağlayacak bir özelliği test ediyor.
  •    Facebook Analytics’i Facebook’taki kitlelerini daha iyi anlamak ve geliştirmek isteyen aboneliğe dayalı yayıncılar için daha kullanışlı hale getirmek adına yayıncılar ile birlikte çalışıyor.

Cevap bırakın