Facebook’ta çerçeve oluşturma özelliği kullanımda

0

ekran_resmi_2016-12-12_08_49_47

Popüler sosyal medya platform Facebook, multimedya paylaşımlarına yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Daha önce bazı ülkelerde test edildiği bilinen fotoğraf ve videolar için çerçeve oluşturma özelliği, pilot ülkelerde kullanıma sunuldu.

Kısa süre içinde Türkiye’de de kullanıma sunulacak yenilik, pratik adımlarla fotoğraf ve videoların çerçevelerle birlikte paylaşımına olanak tanıyor. Böylelikle özel günler ve spor müsabakaları ile bağlantılı olarak belirli zamanlarda profil fotoğraflarına eklenebilen çerçeveler, daha genel bir kullanım şekli bulmuş oluyor. Kullanımı ise son derece kişisel…

Tasarlama, yükleme, gözden geçirme, detay ekle, gör ve yönet olmak üzere 6 adımlı çerçeve hazırlama işlemi sonrası Facebook kullanıcısı, kendi multimedya paylaşımlarını kendine özgü eklemelerle birlikte paylaşabilecek. Öte yandan özelliğin ilginç bir yönü daha var: Snapchat izleri…

Son dönemde Snapchat uygulamasındaki birçok özelliğin benzerlerini kendi ağına entegre eden Facebook, yeni çerçeve özelliğinde de adeta Snapchat’ten klonlamış durumda. Çoğu kesim tarafından eleştirilen bu durumun Snapchat’e önemli ölçüde etki ettiği aşikar.

Bu arada Facebook’un gelecek özelliklerine ilişkin yeni bir bilgi de kamuoyuna yansıdı. Snapchat ile Prisma uygulamalarına benzer yeniliklerle gelecek bir kamera uygulaması da yakın zamanda platform üzerinden kullanıma sunulacak. Testlerin bazı ülkelerde gerçekleştiği kaydediliyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın