Facebook’ta 360 derece videolar otomatik olarak dengelenecek

0

Facebook, platformuna yüklenen canlı 360 derece videolar için otomatik stabilizasyon da dahil olmak bir dizi özelliği duyurdu. Bir video titrediğinde otomatik olarak düzeltme fonksiyonu devreye girecek. Bunu algoritmik bir şekilde sağlayacak olan Facebook, kullanıcı kaynaklı hataları da dahil olmak üzere her şeyi en iyi hale getirerek kullanıcılarına sunmaya kararlı görünüyor. Video yapımcıları için önemli olacağına kesin gözüyle bakılan yeni bir diğer özellik daha var.

Facebook’ta canlı 360 derece videolar, 4K çözünürlükte izlenebilecek. Ayrıca canlı videolarda Bağış butonu görüntülenebilecek.

Diğer gelişme de Facebook’un Live 360 videoları için onaylı kameralara dair Ready programı hakkında. Facebook tarafından onaylanan ürünler, Facebook Live logosu ile tanınacaklar. Bu kameralardan bazıları Garmin VIRB 360, Orah 4i, 360fly 4K Pro ve ION360 U.

Gelişim devam ediyor…

360 derece yayın konusunda YouTube ile yarışan Facebook, özelliği ilk kez 2015’te tanıtmıştı, devam eden süreçte güncellemelerle daha iyi hale getirilen canlı 360 derece video yayın deneyimi, izleyiciler için artık heyecan dolu bir deneyim halini almış durumda. Bilindiği üzere canlı videolar için altyazı seçeneği de geçtiğimiz ay kullanıma sunulmuştu.

Sosyal medya ve teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın