Facebook’a tepki büyüyor!

0

facebook-messenger-day

Sosyal medya platform Facebook, teknoloj, dünyasında son dönemin ilgi çeken haberlerinin de kaynağı. Aralıksız bir hal alan yüksek karlılığı, milyarlarla ifade edilen kullanıcı tabanı ve aylık aktif kullanım oranındaki yükseklik gibi öne çıkan detaylarının dışında güncellemeleriyle de konuşuluyor Facebook…

İlk aşamada ABD’yi kapsayacak şekilde kullanıma sunulan Messenger Day adlı özellik, ülkede adeta dijital tepkilerin yeni odak noktası oldu. Temelde bir anlık mesajlaşma yazılımı maiyetindeki Facebook Messenger’da sunulan yeni güncelleme sonrası özellik, kimi kullanıcılara ‘bu platform ne hale geldi’ dedirtti.

Instagram Stories ile başlayan kısa video ya da görsellerin farklı bir formda sunulması özelliğini entegre eden Facebook, buna da Messenger Day adını verdi.

Snapchat izlerinin ağırlıklı olarak görüldüğü yeni özellik, kısa süre önce de WhatsApp’te görülmüş, ancak beklenen ilgiyi görmemişti.

Eleştiriler ise Messenger’da üst hatta sunulan söz konusu paylaşımların ilgi duyulmayan kimselerin paylaşımlarını öne çıkarabiliyor olması. Karışık olduğu görüşünün ağır bastığı belirtiliyor. Ayrıca sadece arkadaş listesinde bulunan ve uzun yıllardır konuşmadığı kimselerin paylaşımlarıyla karşılaşan kullanıcılar bundan şikayetçi olmuş durumda.

Facebook’a şikayetlerini dile getiren kullanıcılar, Messenger Day ile ilgili olarak, ‘WeChat’e benzemeye mi çalışıyor’, bunun aynısını Snapchat’te de yapabiliyorum’ gibi yorumlarda bulunuyorlar.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın