Facebook’a beğenmeme benzeri özellik geliyor

0

Facebook, yorumların kendisine daha hızlı şekilde şikayet edilebilmesi noktasında dikkat çekici bir adım atmaya hazırlanıyor. İşte detaylar…

Daha önce de gündeme gelen bir gelişme olarak popüler sosyal medya ağı Facebook sayfalarında beğenmeme (dislike) butonuna benzer bir özelliğe yer verilebileceği görülüyor. Testlerine sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde devam edilen özellik, yorumlarda beğeni ve emojilerin yanında, bir de ‘eksileme’ fonksiyonu sunmayı esas alıyor.

Diğer yandan Facebook açısından söz konusu özelliğin uzun yıllardır zaman zaman gündeme gelen ‘beğenmeme’ butonundan farklı bir fikre dayandığı belirtiliyor.
Facebook açıklaması şöyle;

“Biz bir beğenmeme butonu test etmiyoruz. Biz, sayfaların herkese açık içeriklerine yapılan yorumlar hakkında insanların bize geri bildirimde bulunabilmesi için yeni bir özellik keşfediyoruz. Bu özellik ABD’deki az sayıda insana gösteriliyor.”

Özetle bir yorumun uygunsuz, kaba veya aldatıcı olduğunun Facebook’a bildirilmesi noktasında yeni bir yolun sunulması planlanıyor.

Sosyal medya platformu, özellikle ABD Başkanlık Seçimi sırasında yaşanan çeşitli spekülasyonların ardından kaybetmeye başladığı güveni tazelemek için adımlar atmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda yürütülen eksileme özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı veya daha önce beğenmeme butonu testlerinden sonra görüldüğü gibi sunulmama olasılığı merakla bekleniyor.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın