Facebook yeni tasarımı kullanıma sunuldu

0

Uzun süredir hazırlıklarına devam edilen Facebook yeni tasarımı kullanıma sunuldu. İşte detaylar…

Popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook, yeni tasarımını kullanıma sundu. Geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan F8 konferasında sunulan yeni masaüstü tasarımını henüz deneyimlememiş olmanız olası, çünkü kademeli olarak belirli kullanıcılara sunulmaya başlandı.
Daha sade ve modern bir kullanım sunan yeni tasarımda mobil tasarıma yakın bir düzen yer alıyor.
Fresh adı verilen yeni tasarıma en çok dikkat çeken ise profil bölümünün tamamen değiştirilmesi oldu. Daha önce birçok kez küçük değişiklikler yapılan profil sayfası bu kez tamamen değiştirildi. Profil sayfasında üst menü yer almazken, paylaşımlar farklı şeklinde görülüyor. Bu yönüyle Facebook’un ikonikleşen mavi rengi daha az göz önünde yer alıyor.

Facebook karanlık mod özelliği geldi

Yeni masaüstü tasarımı ile birlikte Facebook karanlık mod özelliğine de kavuşmuş oldu. Daha az göz yoran ve günümüzde birçok kullanıcının tercih ettiği karanlık mod masaüstü tasarımına gelirken kısa sürede Android uygulamasına da eklenmesi bekleniyor.

Yeni Facebook tasarımının dikkat çeken bir başka bölümü ise fotoğraf paylaşım alanında yer alıyor. Artık sayfa tasarımında sıyrılan bu bölümde fotoğraflar tam ekran şeklinde yer alıyor. Kullanıcılar tarafından yapılan yorumlar ise baloncuk şeklinde görünüyor.

Cevap bırakın