Facebook, Yapımcı ve Yönetmenlere “Mobil Prodüksiyon” Eğitimi Verdi

0

Facebook, “Fit For Purpose” adını verdiği program ile Türkiye’deki yapımcı ve yönetmenlere “mobil prodüksiyon” eğitimi verdi.

Facebook, Paris ve Londra’dan sonra “Fit For Purpose” eğitim etkinliğini ilk kez Türkiye’de gerçekleştirdi. Etkinlik, prodüksiyon ve post-prodüksiyon şirketlerinin mobil iç görülerden ve dünyaca ünlü mobil örneklerin yaratıcılarının deneyimlerinden faydalanmalarına yardımcı olmaya odaklandı.

Çok sayıda yapımcıyı, yönetmeni ve prodüksiyon ve post-prodüksiyon şirketi çalışanını ağırlayan ve prodüksiyon, mobil çekim ve mobil anatomi gibi birçok farklı konuyu içeren “Fit For Purpose” etkinliği, mobil sektörün etkisine, zorluklarına ve yarattığı fırsatlara dikkat çekmeyi amaçladı.

Facebook Türkiye Creative Shop Kreatif Stratejisti Görkem Yeğin Mert’in açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, Facebook’un Maslak’taki yeni topluluk merkezi Facebook İstasyon’da gerçekleşti. Etkinliğin devamında, farklı konulara odaklanan paneller ve konuşmalar yer aldı.

Görkem Yeğin Mert, Facebook’un mobil sektörüne ilham vermeyi hedeflediğini dile getirerek sektör çalışanlarının başarılı çalışmalar üretebilmeleri için onlara ihtiyaç duydukları bilgileri vermeyi amaçladıklarını söyledi.

“Yapımcılar ve yönetmenler, Facebook ve Instagram için önemi gittikçe artan bir kitle. İşte bu nedenle, Londra ve Paris’ten sonraki üçüncü Fit For Purpose etkinliğini İstanbul’da düzenledik. Bu etkinlikle amacımız, mobilin sektördeki etkisinin yanı sıra yaşanılan zorluklara ve ortaya çıkan fırsatlara değinmek. Platformlarımızdaki mobil öncelikli reklamların, geleneksel televizyon reklamlarına kıyasla iki kat daha iyi performans gösterdiklerini görüyoruz. Bu nedenle, prodüksiyon şirketlerinin platformlarımızda daha iyi çalışmalar üretebilmeleri için onlara ihtiyaç duydukları bilgileri ve araçları sunmaya çalışıyoruz.”

Cevap bırakın