Facebook ve Hello Tomorrow Türkiye teknoloji girişimlerine yönelik program

0

Facebook ve Hello Tomorrow Türkiye iş birliğiyle hayata geçirilen, çeşitli kategorilerden erken aşama teknoloji girişimlerini geliştirmeyi hedefleyen ve 28 girişimin katılım hakkı kazandığı BAŞLAT programı tanıtıldı.

Açılış konuşmasını TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın yaptığı lansman etkinliğinde, teknoloji gazetecisi Timur Sırt moderatörlüğünde bir yatırımcı paneli düzenlendi. Panelde ScaleX Ventures Yönetici Ortağı Dilek Dayınlarlı, Diffusion Capital Partners Partneri Alper Karagöz ve Sankonline Fon Yöneticisi Esranur Kaygın BAŞLAT programı başvuru kategorilerindeki sektörlerin geleceğini, bu sektörlerdeki yatırım durumlarını ve yatırım kriterlerini ele aldı.

BAŞLAT programı, programa katılmaya hak kazanan girişimlere program boyunca pazarlama, Ar-Ge, inovasyon gibi çeşitli konularda alanının uluslararası uzmanlarından eğitim ve birebir mentorluk fırsatları sağlayacak. Ayrıca programa katılan girişimler, dünyanın dört bir yanından en iyi deep tech girişimleri için kurulan Deep Tech Öncüleri (Deep Tech Pioneers) topluluğuna katılma şansı yakalayacak.

Bunlara ek olarak, program sonunda programdaki beş sektör kapsamında teknoloji trendlerine yönelik öngörülerin yer aldığı, Türkiye’de ve dünyada çığır açan inovasyonların bilimsel ve teknoloji odaklı araştırmasının yapılacağı sektörel raporlar sunulacak. Facebook ve Hello Tomorrow Türkiye, BAŞLAT programı ile girişimlerin olası yatırım fırsatlarına erişmesini, uluslararası iş ortaklıklarına ve yeni müşterilere ulaşma potansiyelini ve stratejik partnerliklerini desteklemeyi hedefliyor.

Cevap bırakın