Facebook Tarihte Bugün özelliği kullanıcı sayısı ile şaşırttı

0

facebook-tarihte-bugun

Sosyal ağlarda paylaşım artık hayatın vazgeçilmez dijital konuları arasında. Bu konuda geçtiğiniz yıl neler yaptığınıza dair bilgilerin karşınıza gelmesi ise keyifli bir durum. Bu noktada geliştirilen Timehop adlı uygulama sayesinde Facebook, Instagram, Twitter, Foursquare, Flickr gibi ağlarda 1 yıl önce ne paylaştığınızı görebiliyorsunuz örneğin.

İşte bunun ilginç bir klonu ise Facebook tarafından yaklaşık birkaç ay önce kullanıma sunuldu. Tarihte Bugün adlı özellik sayesinde kullanıcılar Facebook’ta bir yıl önceki anılarını görebiliyor, yeniden paylaşabiliyorlardı. Yapılan yeni açıklama, söz konusu özelliğin günlük kullanıcı sayısını günyüzüne çıkardı.
Ekran_Resmi_2016-03-28_12_41_43

Buna göre Facebook’un Tarihte Bugün’ü günlük 60 milyon aktif kullanıcıya sahip. Bu rakam 2011 tarihli Timehop ile kıyaslandığında oldukça çarpıcı. Çünkü Timehop’ın günlük aktif kullanıcı sayısı, Facebook’un Tarihte Bugün’ünün yaklaşık 10’da 1’i seviyesinde, yani 6 milyon.

Zamanda yolculuk için hangisi tercih edilirse edilsin hoş anıların ekranlara gelmesi güzel. Bu alanda Facebook’un kendi özelliğinin gördüğü ilgi de genel kullanıcılarının önemli bir kesiminin ilgisini çektiği yönünde. Bununla birlikte ilgili özelliğe dair hala tam olarak bilinmeyen bir sayfa var. Facebook’un Tarihte Bugün özelliği hakkında daha fazla bilgi ve kullanım ayarlarınızı gerçekçekleştirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın