Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaFacebook ‘son dakika haberleri’ uygulaması geliyor

  Facebook ‘son dakika haberleri’ uygulaması geliyor

  facebook

  Facebook, 1,5 milyara yaklaşan kullanıcı sayısı ile sosyal medya alanındaki en önemli platform durumunda. Her gün yüz milyonlarca kullanıcının göz attığı haber kaynağı bölümü ise elbette arkadaşların ya da takip edilen sayfaların paylaşımları ile oldukça zengin bir deneyim sunuyor. Ancak buradaki handikap, kullanıcıların bir haber paylaşımını saatler sonra görebilmesi. Facebook, bu durumu değiştirecek bir uygulama üzerinde çalışıyor.

  Detayları tam anlamıyla kesinleşmemiş uygulamanın bağımsız bir mobil haber uygulaması olduğu kesin. Güncel ve ‘trend’ haberlerin yer alacağı yapı, size bildirimler gönderecek ve bu sayede gündeme dair önemli gelişmeleri kaçırmamanız sağlanacak. Hedef bu yönde ve kullanıcıların ilgilerini çekecek konulara dair bildirimler almaları ise klasik bir haber uygulamasından ayrılacak nokta olacak. Facebook’un bu konuda geliştirmekte olduğu algoritmanın detayları da henüz bilinmiyor.

  Ekran_Resmi_2015-08-12_04_53_28

  Öte yandan benzer bir adım da kısa süre önce Twitter tarafından atılmıştı. Bir uygulama olarak gelmese de özellik olarak haberin odak alındığı yeni bir sekme üzerinde çalışıldığı günyüzüne çıkmıştı. Twitter’da da yakın zaman içinde kullanıcılar, ayrı bir sekmeye tıklayarak gündemde öne çıkan haberleri görebilecekler. Bu alanda önemli haber odaklı hesapların gönderileri öne çıkarılacak. Facebook’ta da benzer bir işleyiş olabilir, tek fark ise Twitter’daki harf kısıtlamasının Facebook’ta söz konusu olmaması. Sosyal medya dünyasına ilişkin gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN