Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaFacebook ‘profil etiketleri’ özelliğini test ediyor

  Facebook ‘profil etiketleri’ özelliğini test ediyor

  Smartphone-Facebook-Shutterstock-800x430

  1 milyar 500 milyona yaklaşan kullanıcı sayısı ile dünya genelindeki en önemli sosyal ağ konumunda yer alan Facebook, 2015 yılında çok sayıda geliştirmeye imza attı. Şirketin durmaksızın geliştirilen arayüzü ve yapı taşları üzerinde çeşitli eklemeler yapılmaya devam ediliyor. Elde edilen yeni bilgiler ise sosyal medya platformunun profil etiketleri olarak adlandırılan bir özellik üzerinde çalıştığına işaret ediyor.

  Profil etiketi özelliği, aslında çok yeni ve duyulmamış bir özellik değil. Hatta tanınmış iş odaklı sosyal medya platformlarından LinkedIn, bu özelliği ‘yetenek ve ilgi alanları’ bölümünde kullanıyor. Temelde kullanıcı profillerinde etiketlerin (örneğin; #teknoloji) yer almasına dayalı özellik, Twitter’daki hashtag’lerden ilham alıyor.

  Facebook’un ise profil etiketleri özelliğini kendisine entegre ederek ‘arama’ özelliğini daha aktif bir hale getirmeyi planladığı görülüyor. Kullanıcıların arama kutucuğuna diledikleri etiketleri yazarak, ilgili hesaplara ulaşmasının hedef alındığı gözlerden kaçmıyor.

  Ekran_Resmi_2015-07-29_13_50_52

  Facebook adına kullanıcıların, site içinde daha fazla vakit geçirmeleri gibi etmenler büyük önem taşıyor. Kullanıcının aradığı herhangi bir şeyi kolaylıkla bulabileceği yapının oluşturulması için sürekli olarak geliştirilen platformun bazı özellikleri ise başka ağlardan kendisine entegre ettiği biliniyor.

  Daha önce Twitter’daki hashtag (#) özelliğini, neredeyse aynı şekilde kullanıcılarına sunan Facebook, bu alanda pek de dikkat çekememişti. Yeni özellik, temelde hashtag’e benzer özellikler sergiliyor ancak kullanıcıların bu kez içeriğe değil ilgilendiği hesaba erişimi baz alınıyor. Test aşamasında olduğu kaydedilen özelliğin kısa süre içinde kullanıma sunulması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN