Facebook paylaşımlarında yüzde 70 artış beklentisi

0

facebook

Resmi açıklamaya göre 31 Aralık’ta insanlar sevdikleriyle Facebook’ta buluşuyor. İşte detaylar…

Facebook, Türkiye’de en çok kullanılan sosyal ağ konumunda. Milyonlarca kullanıcının hemen her gün birçok kez ziyaret ettiği platform, sosyal medya odaklı paylaşımlar açısından da önem taşıyor. Yılın büyük bölümünde yoğun şekilde ilgi gördüğü kaydedilen Facebook’un Yılbaşı öncesinde de paylaşımların merkezinde yer alması bekleniyor.

Facebook’un yaptığı açıklamaya göre Yeni Yıl arifelerinde yılın geri kalanına kıyasla yüzde 70 daha fazla paylaşım yapılıyor. 31 Aralık 2015’te 182 milyon insan, 370 milyon fotoğraf ve video paylaşarak Facebook üzerinden birbirlerine “mutlu yıllar” diledi. O gece dünyada en çok yer bildirimi yapılan şehirler ise Bangkok, Londra, New York, Hanoi ve İstanbul oldu.

31 Aralık ve 1 Ocak’ta paylaşım yapanlar, “Mutlu Yıllar,” “Yeni Yılınız Kutlu Olsun,” veya “İyi Seneler” gibi Yeni Yıla özel tümceleri kullandıklarında haber kaynaklarının havai fişeklerle dolduğunu gördü. Bunun yanı sıra, Facebook’tan bir mesaj da dünyanın dört bir yanındaki insanların haber kaynaklarının en üstünde yer aldı.

Yeni Yıl kutlamalarını, dileklerini ve düşüncelerini Facebook Live üzerinden yayınlayanlar da Yeni Yıl için özel hazırlanmış maskeleri kullandı.

Sosyal medya dünyasına dair gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın