Facebook modüler akıllı telefon geliştiriyor

0

Sosyal medya platformunun çok ötesinde hamlelerde bulunan Facebook, yakın zaman içerisinde bir akıllı telefon da duyurabilir. İlginç bir gelişme olarak teknoloji şirketinin modüler yani parçaları değiştirilebilir özellikte akıllı telefon geliştirdiği ortaya çıktı.

Daha önce de bu yönde çeşitli dedikodular basında yer bulmuştu. Ancak spekülasyonlar, resmi olarak başlatılmış bir patent başvurusu girişimi ile doğrulanıyor. Facebook, sadece patent başvurusuyla da kalmıyor, çünkü daha önce Google için modüler telefon projesinde görev aldığı kaydedilen birçok ismin de artık Facebook bünyesinde ‘Building 8’ adlı birimde çalıştığı biliniyor…

Önceki yıllardaGoogle, Project Ara adıyla tanımladığı bir fikirle modüler akıllı telefon kavramını önemli ölçüde duyurmuştu. Önemli bir etki yaratmasa da bazı başka girişimlere ilham veren bu fikir, anlaşılan o ki artık Facebook tarafından da ciddi bir şekilde ele alınıyor.

Konuyla ilgili henüz Facebook tarafından yapılan bir açıklama veya yalanlama bulunmuyor. Kaynaklara göre ise sosyal ağ odaklı teknoloji şirketinin hedefinde gelişmiş kamera ve makine öğrenme yetileri ile donatılmış, fütüristik bir model var.

Söz konusu cihaz hakkında daha fazla detayın önümüzdeki süreçte gündeme gelebileceğini belirtelim. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın