Facebook’un mobil uygulaması güncelleme ile kararacak

0

İşletim sistemleri artık tamamen karanlık moda geçmiş durumda. Birçok kullanıcı da bu modu kullanmayı tercih ediyor. Dolayısıyla, mobil uygulamalar da yavaş yavaş karanlık moda adapte olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Kısa süre önce WhatsApp ve Instagram için karanlık mod özelliği gelmişti. Şimdi ise gözler Facebook’un mobil uygulamasına çevrildi. Ortaya çıkan görüntülere göre, Facebook da kısa süre içinde kararacak.

Facebook'un mobil uygulaması karanlık mod

Facebook’un mobil uygulaması da kararacak

Facebook’un masaüstü sürümü için karanlık mod geçen aylarda gelmişti. Şimdi ise sıra mobil uygulamada. Facebook’un mobil uygulaması da kısa süre içinde karanlığa bürünecek diyebiliriz. Tabii ki yenilikler sadece karanlık mod ile sınırlı olmayacak.

Ortaya çıkan görüntülere göre, arayüzde de bazı değişiklikler söz konusu. Ek olarak, kullanıcıların Facebook’ta ne kadar zaman geçirdiğini gösteren zaman özelliği de yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunacak. Günümüzün en popüler konusu corona virüs. Facebook da ekleyeceği bir sayaç ile vakaları mobil uygulama üzerinden göstermeye başlayacak.

Facebook mobil

Karanlık modun, özellikle OLED ekranlı telefonlar için avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Tamamen kararan ekran OLED ekranlı telefonlar için pil tasarrufu anlamına geliyor. Ancak, LCD ya da LED ekranlı cihazlar için böyle bir durumun olmadığını da belirtelim.

Güncelleme ilk aşamada Android kullanıcılarına sunulacak. iOS ekosistemi ise Android’i takpi edecek.

Cevap bırakın