Facebook Messenger’da Tepkiler Türkiye’de kullanımda

0

facebookmessenger

Geçtiğimiz dönemde ABD ve birçok ülkede kullanıma sunulan Facebook Messenger’daki Tepkiler (Reactions) yeniliği Türkiye’deki on milyonlarca anlık mesajlaşma severin de hizmetinde. Gelen son güncelleme ile birlikte kullanılabilen özellik, mesajlara emojilerle tepki gösterme fonksiyonu sunuyor. Kısa süre önce Hikayeler özelliğini de sunan sosyal medya ağı, böylelikle anlık mesajlaşma platformunu son dönemde yoğun şekilde değişime tabi tutmuş oluyor.

Özellik ise beklenildiği gibi Facebook’taki karakteristik tepki ikonları üzerinden ilerliyor. Sevgi, şaşırma, üzülme, sinirlenme, evet (beğenme) ve hayır (beğenmeme) şeklinde emojiler artık klavyede vakit kaybı olmaksızın çok efektif bir şekilde kullanılabiliyor. Kullanımı ise şöyle…

Pratik bir kullanıma sahip

Gelen mesaja, ekran içindeki herhangi bir kısma basılı tutulması, ardından da açılan tepki seçeneklerinden seçim yaparak göndermek yeterli oluyor. Genel itibarıyla kullanıcılarına daha hızlı bir Facebook Messenger kullanımı vaat eden platformun yakın vadede başka tepki ikonları da sunabileceği kaydediliyor. Beklentiler ise Facebook’un Messenger’ının daha fazla değişikliğe maruz kalabilmesi yönünde.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz… Takipte kalınız…

Cevap bırakın