Facebook Messenger’da mesaj iletimlerine sınırlamalar geldi

0

Artık Facebook Messenger üzerinden gönderilen mesajlar, aynı anda maksimum 5 kişi veya gruba gönderilebilecek. İşte detaylar…

Facebook uzun zamandır mesajlaşma platformlarını birleştirmeyi planlyor. Fakat henüz bu hedefini tam olarak yerine getiremediği de biliniyor. Ancak platformlarda yavaş yavaş ‘ortak noktalar’ sunulmaya devam ediliyor. Bu kapsamda kısa süre önce Whatsapp’tan mesaj iletimine sınırlama getirirken Facebook Messenger’da da buna benzer bir özellik kullanıma sunuldu.

Günümüzde iletilmekte olan mesajların aynı bir zamanlardaki e-posta zincileri gibi olduğu ve yanlış olan bilgilerin yayılmasının hızlandığını görüyoruz.  Genellikle kendilerine gelen mesajları analiz etmeden ve doğru olup olmadığını kontrol etmeden paylaşmasından dolayı kullanıcıların özellikle hassas dönemlerde büyük zararlara uğrayabildiği de görüldü. Yanlış bilgi, bağımsız olarak geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor.

WhatsApp, Koronavirüs pandemisinin de patlak vermesiyle beraber yanlış bilgi paylaşımı noktasında adeta bir bilgi paylaşım aracı halini aldı. Ancak burada yanlış bilgilerin yayılmasında da rol oynadığına şüphe yok. İşte bu nedenle Facebook, yanlış bilgilerin yayılmasının önüne geçmek için Whatsapp üzerinden bir mesajın aynı anda sadece tek kişi veya gruba iletilebilmesine izin verilmişti.

Artık Facebook Messenger üzerinden gönderilen mesajlar, aynı anda maksimum 5 kişi veya gruba gönderilebilecek. Facebook, bu noktada WhatsApp’takine nazaran daha hafif bir kısıtlama uygulayacağını duyurdu.

Cevap bırakın