Facebook Messenger’a otomatik video reklamları geliyor

0

Facebook Messenger’da otomatik video reklamları dönemi başlamak üzere. İşte detaylar…

Facebook, statik reklamlarla bir diğer gelir modeli halini alan Messenger’da bu yöndeki kapsamı daha da artırmaya karar verdi. Sosyal medya şirketi, mesajlaşma uygulamasına otomatik video reklamları özelliğini ekliyor. Testlerine başlanan özelliğin kısa süre içerisinde tüm Facebook Messenger kullanıcılarının karşısına çıkması bekleniyor.

 Öte yandan kullanıcıların kendi özel görüşmeleri sırasında karşılarına çıkacak reklam videolarını nasıl karşılayacağı yeni bir soru işareti açığa çıkarıyor. Facebook’ta mesajlaşma uygulamasının reklam işlerini yürüten Stefanos Loukakos, yeni özellikle ilgili olarak kullanıcı davranışlarının izleneceğini belirtti. Bizim için öncelik kullanıcı deneyimi diyen Loukakos, formatın işe yarayıp yaramayacağı konusunda şüphelerinin bulunduğunu itiraf etmekten çekinmedi.

Öte yandan temel reklamların testlerinde kullanıcıların platformu kullanış şekillerinin ve mesaj gönderme sayılarının değişiklik göstermediğini belirterek yeni özelliğin de bu şekilde bir sonuç doğurabileceğine işaret ediyor.

Facebook’un reklam tarafındaki stratejik hamleleri son yıllarda sıklıkla eleştiri konusu oluyor. Sosyal ağın haber akışı kapsamında kullanıcıların karşısına artan sayılarda reklam çıkardığı kaydediliyor. Bununla birlikte mesajlaşma platformunda da video reklamların otomatik olarak başlaması gibi yeni özelliklerle kullanıcı deneyiminin değişikliğe uğraması noktasındaki özelliklerin sunulmasına devam edildiği görülüyor. Bakalım Facebook Messenger kullanıcıları yeni özelliği nasıl karşılayacak?
Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın