Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaFacebook Messenger’a görüntülü görüşme özelliği geldi

  Facebook Messenger’a görüntülü görüşme özelliği geldi

  Facebook-Messenger-Video-Calling 1,5 milyara yakın kullanıcısı sayısı ile en önemli sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, yenilikleriyle de adından söz ettiriyor. Son dönemde Facebook üzerinden para, hediye gönderme gibi bir dizi özelliğin de aralarında yer aldığı birçok farklı fonksiyonla zenginleşen platformun anlık mesajlaşma uygulaması da yazılımsal geliştirmelerden payını alıyor.

  Mobil işletim sistemleri için yapılandırılan Facebook Messenger uygulaması, sosyal ağ üzerinden iletişim kurmanın en hızlı yolu. Fotoğraf, belge gönderme; emoji ve sesli görüşme özellikleriyle de her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilen araç için görüntülü görüşme özelliği ise en önemli eksiklerden biriydi. Ve geçtiğimiz günlerde duyurulan görüntülü görüşme özelliği, kısa süre önce Facebook Messenger’ın kazandığı en yeni özellik olarak kullanıma sunuldu. Artık Facebook üzerinden pratik adımlarla ve ücretsiz şekilde görüntülü görüşme gerçekleştirebilmek mümkün.

  Ekran_Resmi_2015-05-21_14_42_33Kullanıcılar, Facebook Messenger’ı iOS ve Android uygulaması için en yeni sürüme yükselttikleri taktirde görüntülü görüşme özelliğini kullanmaya başlayabiliyorlar. Kullanım metodu ise oldukça pratik. Kişi listesinden görüntülü görüşme yapılmak istenen kişi tıklanıyor ve ardından da konuşma penceresinin en üstünde yer alan kamera ikonuna tıklandığında görüşme talebi gönderiliyor. Karşıdaki kişi, bu talebi bir telefon çağrısı şeklinde alıyor. Anlık iletişim konusunda geliştirme faaliyetlerini sürdüren Facebook’un sonraki adımları da merakla bekleniyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN