Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürFacebook Messenger ‘yok artık’ dedirtecek!

  Facebook Messenger ‘yok artık’ dedirtecek!

  facebook-messenger-iphone-6-convo-hero

  1 milyarıncı kullanıcınına çok ama çok yaklaşan anlık mesajlaşma uygulaması Messenger, hemen her Facebook kullanıcısının cihazında yüklü. Kullanımı keyifli ve oldukça da stabil bir yapıya sahip olduğu da biliniyor. Popüler anlık mesajlaşma uygulamasının gelecek dönemlere dair bazı özellikleri de henüz test aşamasında olduğu sırada fark edilip basına yansıyabiliyor. İşte bu ‘yakın gelecek’ odaklı özelliklerden biri daha genel kullanıma sunulmadan önce ortaya çıktı…

  Photo Magic adını alan özellik, tahmin ettiğinizin aksine Messenger’da gönderilecek fotoğrafa yeni efektler ya da renk değişimi gibi etkiler sunmuyor. Çok daha ilginç bir yenilik anlamı taşıyor. İlgili özellik, arkadaşlarınıza fotoğraf göndermeniz için öneride bulunacak. Ekranınıza bu konuda bir uyarı gelecek ve size bir tür hatırlatmada bulunulmuş olunacak. Oldukça ilginç bir yazılımsal geliştirme konusu ile karşı karşıya kalındığı bir gerçek.

  Messenger, akıllı telefonunuzda sakladığınız fotoğraflardan yola çıkarak, yüz tanıma işlemi gerçekleştirecek ve mesajlaştığınız kişi ile eşleşme söz konusu olduğunda da size bir tür hatırlatmada bulunacak. Birlikteyken çekilmiş fotoğraflarınızı arkadaşlarınızla paylaşmayı genellikle unutan biriyseniz bu özellik oldukça kullanışlı olabilir.

  Gelecek dönemde kullanıcıların karşısına çıkacak özellik, ilk bakışta tedirginliğe neden olabilir, Messenger mı bana hatırlatmada bulunacak yok artık bile dedirtebilir ama iyi haber; bu özellik ayarlar yolu ile kapatılabilecek. Avustralya’da testlerine devam edildiği bildirilen Photo Magic özelliğinin kısa süre içinde kullanıma sunulacağını belirtelim. iOS ve Android’e gelecek.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN