Facebook Messenger yeni kamera fonksiyonunu kullanıma sundu

0

1481817988_newsroom_1Facebook, 2016’nın ‘en sık güncellenen’ platformları arasında. Neredeyse her hafta yeni bir özelliğin entegre edildiği popüler sosyal medya ağının son döneminin merkezdeki konuları ise ‘anlık mesajlaşma’ ve ‘video özellikleri’ şeklinde gelişiyor. Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg’in konuşmalarında yoğun şekilde öne çıkardığı anlık mesajlaşma uygulaması ise eklemlenen farklı entegrasyonlarıyla her geçen gün daha fazla dikkat çekiyor. Çoğu kesimin ‘Snapchat’ten izler’ şeklinde yorumladığı son dönem Facebook yeniliklerine, tam da bu noktada bir yenisi daha eklendi. Yine baştan belirtelim, bunun da Snapchat’ten izler taşıdığı düşünülüyor. Detayları ise şöyle…

Facebook Messenger, tam da yeni yıla yaklaştığımız bu günlerde yeni bir kamera fonksiyonu sunmaya başlayacağını duyurdu. Artık insanlar aile ve arkadaşlarıyla Messenger’da konuşurken özel efektler, üç boyutlu maskeler ve özgün çizimler kullanabilecekler. Maske ve filtreler de kazanan Messenger, mesajlaşma konusunu çok daha eğlenceli bir noktaya taşımayı hedefliyor gibi.

Öte yandan bazı veriler de kamuoyuyla paylaşıldı. Buna göre Facebook Messenger, en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında yer alıyor. Messenger üzerinden her gün 2,5 milyar emoji, fotoğraf, video ve dahası gönderiliyor.

Dünyanın gittikçe daha görsel olduğu ve kameranın klavyenin yerini almaya başladığı noktasından hareketle adımlar atan Facebook Messenger, her geçen gün anıların daha da kolay ve hızlıca yakalanmasına yönelik yeni özellikleri de yakın zamanda kullanıma sunabilir. Ayrıca bazı ülkelerde görsel durum güncellemesin de test edildiği duyuruldu.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın