Facebook Messenger şarkı da önerecek

0

Ünlü sohbet uygulaması Facebook Messenger`a şarkı önerme özelliği geliyor…

Facebook`un anlık mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger, yalnızca iletişim üzerine kuruluydu. Messenger şu an dünya üzerindeki en popüler sohbet uygulamalarından biri ve giderek yeni özelliklerle daha ilginç bir hale geliyor.

Facebook Messenger uygulamasına şimdi yeni bir özellik daha ekleniyor. Söz konusu özellik Facebook Messenger`ın yapay zekası ile ilgili…

Yapay zekanın platformdaki yazışmalardan anlam çıkarıp içerik sunması aktif hale geliyor. Yoksa yeni bir bilim kurgu fenomeni daha, teknoloji ile insanoğlunun huzuruna çıkıyor?

Facebook Messenger`da biriyle mesajlaşırken bundan sonra eğer bir şarkının sözlerini gönderirseniz, sistem size o şarkıyı önerecek. Sadece şarkı sözü değil, bir sanatçının ismini yazdığınızda o sanatçının şarkısını da size önerilecek. Yani yazışmalarınızdaki sözlere bağlantılı olarak size çeşitli şarkı içerikleri sunularak müzik tavsiyelerinde bulunulacak.

Söz konusu özellik yeni bir tartışma konusunun da kaynağı oldu. Çünkü genelde insanlar sohbetlerinin analiz edilmesinden yani yapay zeka tarafından dahi olsa taranmasından hoşlanmayabilir ve bu yönde bazı görüşler de kamuoyunda önemli ölçüde yer bulmaya başladı. Özel hayata saygı olgusuyla ilgili olarak bu yeni özelliğin bir ölçüde tepki topladığını görebilmek mümkün.

Cevap bırakın