Facebook Messenger Rooms kısayolu WhatsApp’a geliyor

0

Videolu görüşme uygulamalarına olan ilgi son dönemlerde daha da arttı. Bu alanda şu sıralar sıkı bir rekabet yaşanıyor. Kısa süre önce Facebook da Messenger Rooms ile bu alanda rekabete katılmıştı. Şimdi ise WhatsApp’a Messenger Rooms için bir kısayol ekleniyor. 

WhatsApp için Messenger Rooms kısayolu

Son zamanlarda hem iş için hem de arkadaşlarımızla iletişim kurmak için videolu görüşme uygulamalarına yöneldik. Zoom gibi platformların öne çıktığı bu dönem de Facebook da yükselen trende Messenger Rooms ile ayak uydurdu. Rooms’un bu rekabetteki en büyük avantajı ise hiç kuşkusuz, Facebook’un devasa kullanıcı kitlesi. Şirket, WhatsApp’ı da oyuna dahil ederek menzili daha da genişletmek istiyor. 

WhatsApp kısa süre önce görüntülü görüşmedeki 4 kişi sınırını 8’e çıkarmıştı. Şimdi ise Messenger Rooms kısayolu ile gündemde. Bu sayede 50 kişi ile sohbet etmek mümkün olacak!

Rooms’u kullanma özelliği şimdilik tüm WhatsApp kullanıcıları için geçerli değil. Sınırlı sayıda kişinin kullanabileceği bir beta sürümü mevcut. 2.20.163 beta sürümünü indirebilen kullanıcılar Rooms’u kullanabiliyor. 

Güncellemenin ne zaman tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulacağı şimdilik bilinmiyor.

Cevap bırakın