Facebook Messenger Lite 150 ülkede kullanımda

0

Ekran Resmi 2017-04-28 13.19.12

Popüler sosyal medya ağı Facebook’un aynı zamanda anlık mesajlaşma uygulamalarının da merkezinde yer aldığı aşikar. WhatsApp’ı satın aldıktan sonra Messenger uygulamasını da büyük oranda geliştiren Facebook, günümüz iletişiminin adet merkezindeki şirket. Üstelik mevcut kullanıcı tabanını da sürekli olarak geliştiriyor, bu yönde çeşitli inovatif adımlar atmaktan da kaçınmıyor. İşte bu adımlardan biri de şüphesiz Facebook Messenger Lite.

Geçtiğimiz ekim ayında Android için duyurulan Facebook Messenger Lite, sadece birkaç ülkede kullanıma sunulmuştu. Öne çıkan özellikleri ise daha düşük donanım özelliklerine (işlemci, RAM, vb) sahip mobil cihazlarda da kullanılabilir olması, daha az veri tüketimi ile bir yandan da ekonomik anlamda tasarruf sağlaması şeklindeydi. Bu son derece mütevazı uygulama versiyonuyla ilgili son veriler paylaşıldı.

Paylaşılan bilgiye göre Facebook Messenger Lite, toplamda 150’den fazla ülkede kullanılabilir durumda. Eklenen ülkeler arasında Türkiye’de var. Ayrıca Almanya, Kolombiya, İtalya, Vietnam, Cezayir, Fas, Nijerya, Peru, Japonya, Tayvan ve Hollanda da uygulamanın kullanılabildiği ülkeler arasında yer alıyor.

İnternet bağlantısının ve kullanılan mobil cihazların özelliklerinin düşük seviyede olduğu çok sayıda ülke için söz konusu gelişmenin önemli olduğuna şüphe yok.

Diğer yandan gelişmiş ülkelerde de Messenger Lite’ın sunulduğu görülüyor.

Cevap bırakın