Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaFacebook Messenger ile çiçek siparişi bile mümkün olacak

  Facebook Messenger ile çiçek siparişi bile mümkün olacak

  facebook

  Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya ağı Facebook, F8 adını alan konferanslarının 2016 ayağında, 10 yıl sonrası için planların da aralarında bulunduğu çok sayıda bilgiyi, yeni özellikleri kamuoyuyla paylaştı.

  Messenger için üçüncü kişiler tarafından yeni eklentilerin geliştirilebileceği duyurulurken, bunun için Messenger Platform’un bir tür ‘eklenti platformu’ formunda olacağı belirtildi. Ayrıca anlık mesajlaşma platformunun alışverişten gündem takibine çok daha farklı şekillerde kullanılabileceği kaydedildi. Bu noktada sohbet robotları kullanılacak, bu yeni kavramı ilerleyen yıllarda çok daha fazla duyacağız…

  12995529_257655944577733_172899455_n

  Facebook ilginç bir tüketici elektroniği adımının da tanıtımını gerçekleştirdi. Facebook Surround 360 adını alan ve 8K’ya kadar ultra yüksek çözünürlükte kayıtlar gerçekleştirebildiği ifade edilen sisteme dair detaylar paylaşıldı. 360 derece video kaydı gerçekleştirebilen sistem için 30 bin dolar harcanması gerekiyor. Daha fazla detay için buraya tıklayabilirsiniz.

  Facebook’un 10 yıl sonrasına dair planları arasında internetin yeterli seviyede olmadığı bölgelere taşınması öne çıkıyor. Bu noktada güneş enerjisiyle çalışan uçaklar geliştirildiği belirtiliyor. Artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik gibi konulara dair bazı açıklamalarda konferansta dikkat çekti. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’ün gelecekte artırılmış/sanal gerçeklik aygıtlarının TV’nin yerini alacağı ve kullanıcıların 1 dolarlık uygulamalar satın alarak içerikleri izleyebileceği günlerin yakın olduğu şeklindeki sözleri de büyük ilgi uyandırdı.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN