Facebook Messenger’da beklenen özellik artık hazır!

0

facebook-messenger

Facebook Messenger’ın son döneme damgasını vurduğu aşikar. WhatsApp’la yarışır düzeydeki kullanıcı sayısı bunun göstergelerinden sadece biri ve art arda gelen geliştirmeleri de teknoloji dünyasında dikkat çeken konular arasında. Popüler anlık mesajlaşma uygulamasına eklemlenen yeni özellik ise uzun süredir bekleniyordu…

Facebook Messenger’da kullanıcılar yalnızca bir hesap üzerinden diğer kullanıcılarla mesajlaşıyorlardı. Gelen özellik, birden fazla kullanıcı hesabının kullanımını mümkün kılarak pratiklik anlamında önemli bir kolaylığı beraberinde getiriyor.

Testler tamamlandı

Facebook tarafından daha önce testlerine başlanan özellik, prototip aşamasından çıktı ve çoklu hesap özelliğinin artık devreye girmesi ile tamamlandı. Resmi olarak tüm Facebook Messenger kullanıcıları, Ayarlar kısmına gelip buradan yeni hesaplar ekleyebilecekler.

Bundan sonra ise hangi hesaba mesaj gelirse gelsin bildirim alınabilecek ve küçük bir adımın tamamlanmasının ardından iletişim kesintisiz ve pratik şekilde devam edecek. Söz konusu adım, gelen hesaba ait şifrenin istenmesi, bilgi girildikten sonra mesaj görülebilecek. Dolayısıyla kullanım tabanına eklemlenen bir güvenlik önlemi var.

Uyarı: İlgili özelliğin devreye girmesi için Facebook’un en son sürüme yükseltilmesi (güncellenmesi) gerekiyor.

Cevap bırakın