Facebook Lite’a Instant Game entegrasyonu geldi

0

Facebook Lite’ın gelişimi bu kez de Instant Game entegrasyonu ile sürdürülüyor. İşte detaylar…

Facebook geçtiğimiz dönemde kullanıcıların beğenisine sunduğu Lite versiyonunu geliştirmeye devam ediyor Artık iOS cihazlarda da kendine yer edinen platform, uygulama içerisine kattığı yeni özellikler ile gelişim rüzgarları estirmeye devam ediyor.

Son olarak Instant Games entegrasyonu ile kullanıcılarının Messenger üzerinden karşılıklı oyun oynamasına imkan veren Facebook, geçtiğimiz yaz döneminde ününü yüzde 25 oranında yukarı çeken platformu artık bünyesine katmış durumda.

Instant Games Facebook Lite uygulaması içerisinde bulunan Haber Kaynağı kısmının yanında bulunan “Daha Fazlası” menüsü altına eklenecek ve bu şekilde kullanıcılar indirmeden oynayabilecekleri HTML5 tabanlı oyunlara kolaylıkla erişme imkanı bulacak. Ayrıca Facebook’un Instant Games konusunda kullanıcılarına bir de müjdesi var.

Bu platformu geliştirmeyi düşündüklerini ve kısa zaman içerisinde yeni özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkılacağını belirtilirken, oyunlar ile ilgili duyuruların da yakın zaman içerisinde Instant Games üzerinden geleceği kaydedildi.

Yeni bir ilgi odağı mı doğuyor…

Yenilenen özellikleri ve bünyesine entegre ettiği farklı platformlarla her geçen büyüme ve gelişim gösteren Facebook Lite, yakın zaman içinde daha çok kişinin ilgi odağı olacağa benziyor.

Öte yandan önemli bir oyun platformunun bu versiyona entegre edilmesi şirketin Lite sürümü konusunda ne kadar özenli davrandığını bir kez daha gözler önüne sermiş durumda.

Cevap bırakın