Facebook LinkedIn’e mi dönüşüyor?

0

facebook

Sosyal medya şirketi Facebook, farklı konulara yönelik yazılımsal gelişimini hız kesmeden devam ettiriyor. Gelecekte video alanında daha fazla özelliğin kullanıma sunulacağını ifade eden Mark Zuckerberg, sonraki sürece dair ipuçları verirken bazı gelecek dönem özellikler de test aşamaları sırasında tespit ediliyor. İşte bunlardan birinde Facebook’un LinkedIn benzeri bir dizi yeniliği kendi yapısına entegre etmeyi planladığı görüldü…

Test aşamasında olan özellik, Facebook üzerinden iş ilanı verilmesi ve gelen başvuruların değerlendirilebilmesi şeklinde özetlenebilir. İş odağında hayli önemli bir ağ olan Facebook’un bu yönde daha genel bir alan oluşturma yolunda adımlar atmaya hazırlandığı biliniyordu.

Profesyonel iş ağı LinkedIn’de iş ilanı vermek ücretli, Facebook’un da iş ilanları ile yeni bir gelir odağı sağlamayı planladığı tahmin ediliyor. Bununla birlikte sosyal medya platformunun gerçekleştirdiği tüm testlerin yeni bir özellik şeklinde sonuçlanmadığını da belirtmek gerekiyor, söz konusu yenilikler rafa da kaldırılabilir.

Gelişmenin devamında profesyoneller için daha yoğun özellikler sunan tasarımsal geliştirmelerin de olabileceği kaydediliyor. Gündeme gelen ilginç soru ise Facebook’un canlı yayın özelliği ile kitlesini hedef aldığı Periscope ve YouTube gibi platformlardan sonra bu kez de Instagram’ı mı gözüne kestirdiği. Sosyal medya dünyasında rekabet gittikçe artıyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın