Facebook kullanıcı sayısı 3 milyara koşuyor

0

Popüler sosyal medya ağı Facebook’un aktif kullanıcı sayısı 3 milyara koşuyor. İşte detaylar…

Facebook, kurulduğu günden bu yana aralıksız şekilde büyüyor. Sosyal medya ağı, her ne kadar inişli çıkışlı dönemler geçirse de ilerlemesini sürdürüyor. Bu noktadaki son veriler, platformun gücünü bir kez daha gözler önüne serdi.

2020 yılı ikinci çeyreği itibarıyla dünyadaki aktif Facebook kullanıcı sayısı 2,7 milyar oldu. Platform, böylelikle en fazla kullanıcıya sahip sosyal ağ olma konumunu da daha ileri bir seviyeye taşımış oldu. Facebook 2012 yılının üçüncü çeyreğinde aktif kullanıcıların 1 milyarı aşmasıyla bu bandı aşan ilk sosyal ağ olarak kayıtlara geçmişti. Facebook, geçtiğimiz yıllarda da 2 milyar kullanıcı bandını geride bırakmıştı.

Aktif kullanıcı sayısı 30 gün içinde Facebook’a giriş yapmış olanlardan oluştu. Bu noktada kullanıcıların bir aylık süre zarfında en az bir defa sosyal ağa giriş yapıyor olması baz alınıyor.

2008 yılına bakıldığında Facebook kullanıcısı 100 milyon civarındaydı. Mobil kullanımı da oldukça yaygın olan Facebook’un yan uygulaması Facebook Messenger’ın da güncel olarak 1,3 milyar aktif kullanıcısı olduğu gözlendi. bilindiği üzere WhatsApp ve Instagram da birer Facebook kuruluşu durumunda.

3,14 milyar insanın Facebook’un temel ürünlerinden olan WhatsApp, Instagram veya Messenger’dan en az birini kullandığı kayıtlara geçti.

Cevap bırakın