Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaFacebook kullanıcı sayısı 1 milyar 500 milyonu geçti!

  Facebook kullanıcı sayısı 1 milyar 500 milyonu geçti!

   

  facebook

  Dünyanın en büyük sosyal medya ağı Facebook’un yükselişi devam ediyor. Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg’in açıklamasına göre kullanıcı sayısı 1 milyar 500 milyonu aşan Facebook’a her gün mutlaka giren kullanıcı sayısı ise 1 milyardan fazla. Rakamlar sadece bunlarla sınırlı değil…

  Facebook’ta günde 8 milyardan fazla video izlendiği kaydediliyor. Adeta YouTube’la yarıştığı görülen sosyal medya ağında 925 milyondan fazla kullanıcının da Facebook gruplarını kullandığı belirtiliyor. Ayrıca 45 milyon civarı küçük ve orta ölçekli işletmenin de Facebook sayfası olduğuna işaret ediliyor.

  Facebook, hemen her kademede yükselirken diğer yatırımları hakkında da bazı önemli detaylar kamuoyuyla paylaşıldı. Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın aylık kullanıcı sayısının 900 milyon olduğu belirtildi. Platforma dair en son açıklamada aylık kullanıcı sayısının 800 milyon olduğu açıklanmıştı. Ayrıca 700 milyon kullanıcı da ayda en az 1 kez Messenger kullanıyor. Instagram’ın aylık kullanıcı sayısı da açıklandı. Büyük bir sıçrama yaptığı görülen fotoğraf/video paylaşım platformunda ilgili rakam 400 milyona ulaşmış durumda.

  Küresel sosyal medya platformunun ulaştığı rakamlar önemli bir zirve noktası durumunda. Özellikle günlük kullanıcı sayısına ilişkin rakamın çarpıcı olduğu görülüyor. Öte yandan Facebook CEO’su Internet.org sayesinde 15 milyon kişinin de Facebook’a bağlanabildiğini ifade etti.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN