Facebook, kripto parası için dijital cüzdanı hazırladı

0

Sosyal medya şirketi Facebook, kripto para odağındaki adımlarına bir yenisini ekledi. İşte detaylar…

Kripto para birimlerindeki gelişimi yakından takip eden Facebook, kendi para birimini çıkaracağını duyurmuştu. Uzun süredir proje üzerinde uğraş veren sosyal medya devi, sonunda önemli bir gelişmeye imza attı. Kullanacakları kripto para birimi için dijital cüzdan geliştirildi. Platform için bu gerçekten ciddi bir adım oldu.

Konuyla alakalı açıklama ise projenin Blockchain sorumlu olarak bilinen David Marcus’tan geldi. Marcus, Novi isimli dijital cüzdanın artık hazır olduğunu basınla paylaştı. Novi dijital cüzdan, Facebook’un kripto para birimini destekleyecek. Daha öncesinden Facebook’un kripto para birimini Libra olarak biliyordu. Ancak bu artık değişti. Aynı zamanda kripto para ve diğer kripto para birimleri içinde kullanılacak olan Calibra’nında ismi tarihe karıştı. Ortaklıkta yaşanılan sıkıntılar neticesinde isim ve proje değişikliğine gidildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Facebook’un “Novi” adlı dijital cüzdanı kullanacağı belirtildi. Bunun yanında kripto para biriminin ismi ise “Diem” olacak. Bundan önce Libra ile ilgili yapılan pek çok adım sonlanmış oldu. Yeni isim ve yeni arayüz ile Facebook projesine devam edecek.

Cevap bırakın