Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaFacebook, iOS cihazlarda artık daha az pil harcayacak

  Facebook, iOS cihazlarda artık daha az pil harcayacak

  Facebook app, Paper. Photo: Josh Valcarcel/WIRED

  Facebook’un iOS uygulaması ile ilgili son dönemde ciddi tartışmalar söz konusu. Uygulamadaki nedeni bilinmeyen bir takım unsurların, iPhone’larda pil dayanıklılığını önemli ölçüde azalttığı yönünde sayısız rapor ve kullanıcı yorumu var. Bu noktada kısa süre önce Facebook cephesinden de bir açıklama gelmiş, popüler sosyal medya ağı tarafından, kendi uygulamalarının sorunun kaynağı olduğu ve bir güncelleme üzerinde çalışıldığı duyurulmuştu. Beklenen Facebook güncellemesi yayınlandı.

  Kullanıcıların App Store’a girip en yeni Facebook güncellemesini yükledikleri taktirde iOS cihazlarındaki pil süresinin öncesine kıyasla daha uzun olacağı belirtiliyor. Yani haberler iyi, peki Facebook’ta soruna neden olan şey neydi? Bu konuda da açıklamalar geldi…

  Smartphone-Facebook-Shutterstock-800x430

  Açıklamaya göre sorunun ilk nedeni akıllı cihaz işlemcisini yoran bazı ağ kodları. İkinci neden ise videolar. Facebook Haber Kaynağı’nda videoların sunulması ile ilgili bir sorunun Facebook’un mobil uygulamasının daha fazla pil tüketmesi yönündeki etkiler arasında olduğu kaydedildi. Sosyal medya platformunun konum geçmişi kaynaklı sorunlar nedeniyle daha çok pil tüketiyor olabileceği ile ilgili iddialar ise bir kez daha yalanlandı.

  Facebook’a kocaman bir ‘like’

  Sosyal medya ağının milyar seviyesindeki kullanıcı sayısı, etkisinin de oldukça sansasyonel olmasının önünü açtı adeta. Sayısız şikayetin ardından çok kısa bir süre içinde sorunu çözdüğü belirtilen güncelleme yayınlandı. Bu da Facebook’un kullanıcıları nezdindeki hassasiyetini ve mühendislik alanındaki başarını da bir kez daha ortaya koydu.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN