Facebook hissedarlar toplantısına “Zuck’ı Kovun” yazısı yansıtıldı

0

Popüler sosyal medya ağı Facebook’un son dönemdeki başarısız kamuoyu algısının bir diğer çarpıcı ‘tepki noktası’ da şirketin hissedarlar toplantısının yapıldığı otelin karşısına yansıtılan projeksiyon görüntüsü oldu. İşte detaylar…

Kâr amacı gütmeyen Fight for the Future derneği, çarşamba gecesi Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in kovulmasını isteyen dev bir projeksiyon kullandı. Evet, bu sürpriz girişim çok konuşulacak.

Söz konusu görüntü saat 11:00’de, Facebook hissedarlar toplantısına ev sahipliği yapan otelin yanına yansıtıldı.

Grup, protestoyu belgeleyen Medium yazısında, “Facebook’u düzeltecek bir sihirli değnek yok” dedi. “Ancak hissedarlarına, şirket liderliğine ve bıktığımız tüm teknoloji endüstrisine herkesin eylemlerinin sonucunu çekmesi gerektiği konusunda net bir mesaj göndererek başlayabiliriz.”

Fight for the Future, yıllık toplantıyı protesto etme planı olan tek grup değildi. Tüketici grubu SumOfUs, aktivist Bend the Arc ile ortaklık kurarak Zuckerberg’e dev bir şişme “kızgın emoji” vermeye çalıştı.

Gelişmeleri merakla bekleniyor…

Planlanan protestolarını açıklayan bir basın bülteninde, gruplar bu hareketin gösteri yapmaktan daha fazlası olduğunu vurguladılar. Facebook’un dağılmasını isteyen kararı bir hissedara sunmayı planlıyorlar. Özellikle, Zuckerberg, Facebook’un çoğunluk oy oranına sahip olduğu için, onun kovulmasını veya şirketin parçalanmasını isteyen herhangi bir teklifin başarılı olması pek mümkün değil.

Cevap bırakın