Facebook Fotoğraf Albümü yenilendi

0

Popüler sosyal medya ağı Facebook, önemli özelliklerini güncelleyip, daha fazla ilgi çekmeye yönelik adımlar atmaya devam ediyor. Bu noktada son gelişmelerden biri de platformda dikkat çeken bölümlerden biri olan Fotoğraf Albümü ile ilgili.

Facebook, Fotoğraf Albümü kısmında değişikliğe gidiyor. Artık bu bölüm, sadece bir albüm olmaktan çıkacak ve videolardan çeşitli metinlere, yer bildirimlerine kadar geniş bir perspektifte detaylar barındıracak. Ek olarak söz konusu albümlerin takip edilebilmesi de mümkün oluyor, böylelikle herhangi bir ekleme yapıldığında bunu öncelikli olarak görebilmenin önü açılıyor.

Android ve web tarafında kullanıma sunulan albüm yeniliklerinin kısa süre içerisinde iOS cihazlarda da görülmeye başlanması bekleniyor.

Facebook’un yeni özelliklerinin Google’ın dikkat çekici uygulaması Fotoğraflar’a yönelik bir hamle olarak değerlendirildi. Fotoğraflar, son dönemde kazandığı yeni özelliklerle daha fazla kullanıcının ilgisini çekmiş durumda. Özellikle sosyal özelliklerle donatılması ve artan fonksiyonelliği ile öne çıkmıştı. Facebook, buna karşı atak olarak tüm anıların hikayeleştirildiği yeni bir albüm formatı ortaya çıkarmış oluyor.

Diğer yandan ortak fotoğraf paylaşma özelliği ve örneğin fotoğrafların kısa adımlarla bastırılabilir yapıda sunulabiliyor olması gibi Google Fotoğraflar özelliklerinin de Facebook tarafından klonlanabileceği kaydediliyor. Şimdilik bunlar birer iddia olsa da yakın zamanda milyonlarca kullanının karşısına çıkabilme potansiyeli bulunuyor.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın