Facebook, F8 Geliştiriciler Konferası’nı iptal etti

0

Koronavirüs, Facebook’u iptale zorladı. İşte detaylar…

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra hemen hemen tüm dünyaya yayılan Coronavirüs (Koranavirüs), teknoloji dünyasını etkilemeye devam ediyor. Virüsün yayılmaması için birçok ülkede uçak seferleri ertelenip, fabrikalar geçici süre ile kapatılırken, virüsün görüldüğü bazı kentler de karantina altına alınıyor.
Öte yandan binlerce insanı bir araya getiren çeşitli etkinlikler de iptal ediliyor. Bu iptallerden her yıl düzenlenen ve yeni teknoloji ürünlerinin tanıtılıp, sektörlerin bir araya geldiği fuar ve konferanslar da nasibini almış durumda.

İptal edilen organizasyonlar arasında en dikkat çekici olan ise Facebook tarafından düzenlenen F8 Geliştiriciler Konferansı. Konferansın global geliştiricileri bir araya getireceği en önemli bölümleri iptal edilirken Facebook, bunun yerine yerel bazı etkinliklerin yapılacağını ve internet üzerinden yayınlar ile yeniliklerin tanıtılacağını duyurdu. Kısa bir süre önce de oyun geliştiricileri bir araya getiren 2020 Game Developers Conference da iptal edilen etkinlikler arasına girdi. Ayrıca Google’ın geliştiriciler konferansı da iptal edilmişti. Yine geçtiğimiz ay İspanya’da düzenlenmesi planlanan MWC 2020 etkinliğinden sonra Almanya’da planlanan HANNOVER MESSE 2020 de iptaller kervanına dahil olmuştu.

İptal edilen bir diğer organizasyon ise otomobil sektöründen. Dünyanın en büyük otomobil etkinliklerinden olan 2020 Cenevre Otomobil Fuarı, Koronavirüsün İtalya’da oldukça etkili olması nedeniyle iptal edildi.

Cevap bırakın