Facebook, Ebeveynler Portalı’nı kullanıma sundu

0

Smartphone-Facebook-Shutterstock-800x430

Popüler sosyal medya ağı Facebook’un 7’den 70’e her kesimden ve her yaştan kullanıcıya ev sahipliği yaptığı biliniyor. Büyük bir kullanıcı kesimi tarafından ilgiyle kullanılan platform en çok ilgi gösterenler ise şüphesiz gençler. Bu noktada genç yaştaki kullanıcıların ebeveynlerinin çeşitli konularda tedirgin olması ise kaçınılmaz. Uzun saatlerin geçirildiği Facebook yeterince güvenli mi, ne tür içerikler söz konusu gibi çeşitli soruların muhatabı ise şimdiye kadar yoktu. İşte bu yöndeki talepleri değerlendiren Facebook, ebeveynlerin Facebook hakkında pek çok sorusu olabileceğini göz önünde bulundurarak Ebeveynler Portalı’nı kullanıma sunduğunu açıkladı.

Portal üzerinden ebeveynler için bağlantılar ve ipuçları sunan Facebook, bu sayede hem kendilerinin, hem de çocuklarının güvende olmasını sağlayabilmelerini amaçlıyor. Neyin, nasıl yapılacağını adım adım gösteren videoların da bulunduğu Ebeveynler Portalı’na Türkçe olarak; https://www.facebook.com/safety/parents adresinden erişilebiliyor.

Endişe içindeki ebeveynlere çok sayıda bilginin sunulduğu portal, çocuklara çeşitli tavsiyelerde bulunmak ya da bazı noktalarda müdahale yolunu tercih etmek gibi unsurları gündeme getirebilir. En nihayetinde ise sosyal medya ağının gençlere yönelik tehditler konusunda yüzeysel bir adım attığı yönünde eleştiriler söz konusu.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın