Facebook bu kez de ücretsiz WiFi bulunmasını sağlayacak

0

o-MOBILE-SHOPPING-facebook

Sosyal medyanın durmak bilmeden yükselene platform Facebook, yakında ulaşacağı ‘2 milyar’ kullanıcının heyecanını yaşarken sayısız konuda geliştirilmeye de devam ediliyor. Kendi platformu üzerinden kullanıcıların başka hiçbir web sayfasına ya da uygulamaya gereksinim duymadan ihtiyaçlarını karşılamalarını hedef alan Facebook’un bu kez de ücretsiz WiFi bulunmasını sağlayacak yeni bir özelliğin testlerini gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Bazı kullanıcılarda görüldüğü kaydedilen özellik, şimdilik herkeste görünmüyor. Dolayısıyla bir tür test aşamasında olduğu net. Özelliğin bir hayli ilginç olduğu görülüyor…

İlk aşamada iOS uygulaması üzerinden görülen özellik, Ayarlar sekmesinde, ‘Diğer’ kısmı tıklandığında görülebiliyor ve ücretsiz WiFi erişim noktalarını bulunmasınına yardım ediyor.

Söz konusu özelliğin daha fazla Facebook kullanımı için ’parlak’ bir fikir olduğu yorumları ise şimdiden kamuoyunda yer edinmeye başladı. Kota ya da zayıf bağlantı gibi durumların azalttığı sosyal ağ kullanımının, ücretsiz WiFi erişimi sonrası kulanım sıklığının artması oldukça temel bir senaryo. Ayrıca yüksek dosya boyutuna sahip verilerin akıllı cihazlar üzerinden Facebook’a ya da herhangi bir platforma yüklenmesi konusunda da yardımcı olacağı aşikar.

Diğer yandan sosyal medya ağının ücretsiz WiFi hamlesi için yoğun bir veritabanı oluşturduğu, çalışmaların devam ettiği tahmin ediliyor. Geçtiğimiz aylarda Facebook nezdinde, WiFi erişim noktaları konusunda kurumların kendisine katkıda buluması yönünde bir dizi girişimde bulunulmuştu.

Özelliğin ne zaman genel kullanıma açılacağı sorusuna yanıt şimdilik yok. Ancak kısa süre sonra iyi haberler gelebilir. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın