Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaFacebook, blogger’ların odak noktası olmak istiyor

  Facebook, blogger’ların odak noktası olmak istiyor

  o-CAREER-facebook

  Sosyal medya ağı Facebook, başlı başına bir trend olma yolunda ilerlediği 2010’ların başında fotoğraf, bildirim paylaşımı gibi kullanım şekillerinin yanı sıra bir de ‘Notlar’ adını alan bir bölüm sunuyordu. Kullanıcılar, buraya yazılar yazıyor ve paylaşabiliyorlardı. Profil içinde kolaylıkla bulunabilen Notlar, zamanla çekiciliği kaybetti. Notlar, Facebook tarafından tabiri caizse rafa kaldırılmıştı.

  Uzun süreli bir sessizliğin ardından ise sürpriz bir gelişme ile Notlar için yeni özelliklerin duyurusu gerçekleştirildi. Paylaşılan detaylar, Notlar’ın yeniden canlandırılması için bir dizi adıma işaret ederken sosyal medya ağının blogger’ları gözüne kestirdiği de dikkatlerden kaçmıyor.

  Notlar, artık daha temiz ve daha büyük fontlara sahip yazılar; güzel kapak görselleri ve modern bir tasarımla geliyor. Yükseltilen sürü, eskisine göre çok daha detaylı bir kullanıcı arayüzü sunarken ilgili platform, orta seviyedeki gazeteciler, yazar ya da profesyonellerin ilgisini çekecek gibi görünüyor.

  facebook-notlar

  Kullanım kolaylığı ile birlikte Facebook’un geliştirilen Notlar’ı, Blogger ya da WordPress üzerinden blog kurmak isteyen kimseler için de hem kullanışlı hem de bedava bir alternatif olabilir. Facebook’un 1,5 milyara yaklaşan kullanıcı sayısında Notlar’a bir akın beklenmiyor; yine de yazı yazmaktan ve içerik paylaşımından hoşlanan kimseler için daha verimli bir platformun hazırlandığı görülüyor.

  Yeni Not yayınlama özelliklerinin, Facebook kullanıcılarınına aynı anda gelmeyeceğini, sürecin ilerleyen günlerde de devam edeceğini belirtelim.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN