Facebook bildirimlerin sayısını azaltacak yeni bir mod üzerinde çalışıyor

0

Ekran Resmi 2017-02-09 09.36.55

İş sonrasında çalışma arkadaşları veya patrondan gelen e-postaların yaşattığı his çoğu kimse tarafından yakından bilinir, siz sıcak içeceğinizi yudumlarken gerçekleşen bu duruma yönelik kimi ülkelerde ilginç önlemlerin kullanıldığına tanıklık ediliyor. Örneğin Fransa’da çalışanların iş saatleri dışında e-posta almalarının önüne geçen yasal düzenlemeler bile söz konusu. Görününe bakılırsa popüler sosyal medya ağı Facebook’ta da benzer özelliklerin kullanıma sunulması yönünde çalışmalarda bulunuluyor. Detaylar bir hayli ilginç…

Facebook, bir iç sosyal ağ olan ve çok sayıda kuruluş tarafından kullanılan Workplace (https://workplace.fb.com/) ağı için belirli saatlerde bildirim alma sayısını azaltan bir özellik üzerinde testler yapıyor. Workplace (İşyeri), 2016 sonbaharında kullanıma sunulmuştu, çalışanlar arasında canlı video, sohbet imkanı, Haber Kaynağı gibi özellikleri ile yenilikçi bir –iç sosyal ağ- maiyeti sergiliyordu.

Plaj Modu olarak türkçe’ye çevrilebilen yeni bir mod, Facebook tarafından sunulacak ‘sonraki’ sürprizler arasında. Sosyal medya ağının öne çıkan yöneticilerinden Monica Adractas’ın açıklamaları bu yönde seyrediyor. Özelliğin final halinin kullanıma sunulmasından önce test aşamasının yoğun incelemeler beraberinde sürdüğü kaydediliyor. Öte yandan özelliğin tüm kullanıcılara yönelik olmayacağını şimdiden belirtmek gerekiyor.

Sosyal medya dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın