Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaFacebook beğen butonuna yeni özellikler geldi

  Facebook beğen butonuna yeni özellikler geldi

  facebook-yeni-begen-butonu

  Dijital hayatın en önemli yapı taşı halindeki Facebook, gerek mobil gerekse masaüstü tarafındaki kullanıcı sayısı ile rakipsiz. Tüm dünyanın buluştuğu bu uçsuz bucaksız ağ üzerinde akla hayale gelecek her konuda açılmış sayfalar, sadece arkadaşlarınızı ya da yakınlarınızı değil kurumsal alanları da içeren 1,5 milyar kullanıcı sayısı ve elbette sürekli artan bir ilgi boyutuna tanıklık ediliyor. Tüm platformun en güzide özelliklerinin başında ise ‘beğen’ butonu geliyor. Gönderilerin beğenilmesi için geliştirilen bu buton, kısa süre önce açıklanan detaylarla birlikte oldukça yenilikçi ve radikal özelliklere merhaba dedi…

  Facebook’un yeni beğen butonu, ‘sadece beğenmek’le sınırlı olan yapısını, üzüntüden şaşkınlığa kadar bir dizi yeni ikon ekseninde genişletiyor.

  Kullanıma dünya genelinde aşama aşama sunulacak yeni özellik, temelde yeni bir prensip üzerinden çalışıyor. Buna göre beğen butonuna tıklandığında yan tarafa doğru uzanan ikonlar kullanıcının karşısına çıkıyor; buradan yana kaydırma hareketi yapılarak istenen ikon seçilebiliyor. Oldukça pratik bir kullanımla gelen özellik, daha önce basına yansıyan ‘Facebook beğenmedim butonu geliştiriyor’ iddialarını da bir nebze de olsa doğru çıkardı.

  facebook-begenÜzülen yüz ikonu ve daha fazlası

  Yeni özellik ile birlikte örneğin bir ölüm haberinin beğenilmesi yerine ‘üzüntü’ ikonu kullanılabilecek ya da şaşkınlık uyandıran bir paylaşıma tepki olarak ‘şaşıran yüz ikonu’ (Wow) tercih edilebilecek. Facebook, ilgili geliştirme ile birlikte kullanıcıların gönderilere daha yoğun şekilde katılım göstermesi, tepkilerini çok daha fazla ifade edebilmelerini hedefliyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN