Facebook 1,94 milyar aylık aktif kullanıcıya ulaştı

0

Sosyal medya ağı Facebook, kullanıcı sayısını ve sıklığını artırmaya devam ediyor. Açıklanan son verilere göre Facebook’a ayda en az bir kez giren kullanıcı sayısı 1 milyar 940 milyon. Bu kullanıcıların 1 milyar 280 milyonu ise her gün giriş yapıyor. Detaylar çarpıcı…

Facebook, 2017 yılı ilk çeyreğine ilişkin finansal bilançosunu ve bazı istatiatikleri kamuoyuyla paylaştı. Dünya çapında 2 milyar kullanıcıya çok yaklaşıldığı görülürken açıklanan 1 milyar 940 milyon aylık aktif kullanıcının geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 18’lik artışa işaret ettiği belirtildi. Ayrıca aylık aktif kullanıcıların yüzde 66’sının da (1 milyar 280 milyon) platformu her gün ziyaret ettiiği kaydedildi.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, “2017 yılına iyi bir başlangıç yaptık” derken, sosyal ağımızı daha da büyütecek araçlar üretmeye devam ediyoruz ifadelerini kullandı.

Dünya nüfusunun yüzde 27’si Facebook’ta!

Dünya nüfusunun 7,3 milyara ulaştığı günümüzde, ulaşılan Facebook istatistikleri inanılmaz boyutlarda. Nüfusun yüzde 27’si Facebook kullanıyor.

Zuckerberg, daha önceki konuşmalarında hedeflerinin önümüzdeki yıllarda 5 milyar kişiye ulaşmak olduğunu söylemişti. Bu rakama adım adım yaklaşıldığı görülüyor.

3 bin yeni işe alım

Öte yandan Facebook’un 2016 ilk çeyreğine göre hisse senetlerinin arttığı görüldü. Yüzleri güldüren bir diğer olarak Zuckerberg, 3 bin kişiyi daha işe almayı planladıklarını duyurdu.

Cevap bırakın