FaceApp’e alternatif mobil uygulamalar

FaceApp'e alternatif mobil uygulamalar

0

Geçtiğimiz ay sosyal medyaya damgasını vuran yaşlandırma uygulaması FaceApp’i eminin birçoğunuz merak edip denemişsinizdir. Şu günlerde esamesi pek okunmasa ve diğer sosyal medya trendleri gibi internetin sonsuz veri dünyasında son sürat hafıza dışı bölgeye doğru yol almış olsa da FaceApp’in sadece bir hafta 10 gün içerisinde çok ciddi ses getirdiğini söylemek mümkün. Rus bir şirketin geliştirdiği bir uygulama olan FaceApp iki yıl önce de gündem olmuştu ancak bu kez işin içine futbolculardan sanatçılara pek çok ünlü isim de deneyimlerini paylaşarak dahil olunca uygulama tabiri caizse patladı.

2017 yılında 95 farklı ülkede en fazla indirilen ücretsiz uygulama olmayı da başaran FaceApp aradan geçen 2 yılın ardından tekrar trend oldu olmasına ama çok geçmeden güvenilirliği tartışılmaya başlandı. Kişisel verilerin gizliliği ile ilgili şüphe uyandırması özelinde günlerce konuşulan FaceApp’in bu tartışamalara malzeme olmasının gerekçelerinden biri de geliştiricisinin Rus bir şirket olması aslında. Bununla birlikte kişisel bilgilerimizin zaten birçok uygulama ve platform tarafından çoğunlukla da bizim iznimiz dahilinde üçüncü taraflarla ve reklam verenlerle paylaşıldığı zaten bilinen bir gerçek. FaceApp bir daha tekrar nasıl gündeme gelir mi gelmez mi bilinmez ama yaşlandırma efektleri ile keyifli vakit geçirenleriniz için ben bu hafta FaceApp muadili uygulamalara göz atmak istedim.

Yaşlandırma efektleri ile gelecekteki sizi size gösteren FaceApp aslında her yüz tipine uygun sonuç vermiyor. Eğer siz de FaceApp’ten istediğiniz sonuçlar alamıyorsanız şu alternatif uygulamaları deneyebilirsiniz.

AgingBooth
AgingBooth FaceApp icin harika bir alternatif. AgingBooth’un en ilgi çekici özelliği saniyeler içinde çok doğal ve gerçekçi yaşlandırılmış fotoğrafınızı oluşturabilmesi. Uygulama üzerinden yaşlandırılmış fotoğrafınızı oluşturmak ise son derece basit. Bunun için akıllı telefonunuzda olan bir fotoğrafı kullanabilir, yeni bir fotoğraf çekebilir ya da Facebook üzerinden bir fotoğrafınızı kullanabilirsiniz. Uygulama seçtiğiniz fotoğrafı saniyeler içerisinde değiştirip, yaşlandırma efektleri uyguluyor. Aynı şirketin FatBooth, BaldBooth, UglyBooth isimlerinde ücretsiz yüz ve vücut değiştirme uygulamaları da mevcut. Android ve iOS cihazlarda kullanılabilen bu uygulamaların tümü FaceApp’e rakip olabilecek iyi alternatifler.
Oldify
Oldify, FaceApp’e rakip olabilecek diğer bir başarılı uygulama. FaceApp’e çok benzeyen uygulamanın kullanımı oldukça kolay. Uygulamanın en ilgi çekici yanı görmek istediğiniz yaşı girdiğinizde bu yaşa karşılık gelen yaşlanmış fotoğrafınızı gösteriyor olması. Daha fazlası için uygulamayı indirin ve eğlenmeye başlayın.
Face Changer Photo Gender Editor
Listedeki diğer uygulamalara benzer şekilde Face Changer de fotoğraflarınızı benzer efektlerle yaşlandırma özelliğine sahip. Uygulama ile aynı zamanda cinsiyet değişikliği de yapılabiliyor. Bu sayede kadın olsaydınız nasıl görüneceğinize dair fikir sahibi olabiliyorsunuz. Oldukça zengin özellikleri olan uygulama yalnızca Android’de mevcut.
Make Me Old
Make me old yalnızca bir yaşlandırma uygulaması. Gençleştirme ya da cinsiyet değiştirme gibi özellikler sunmayan bu uygulamada diğer benzer uygulamalarda olduğu gibi fotoğrafınızı seçip, yaşlandırabiliyor ve sonra istediğiniz sosyal ağda paylaşabiliyorsunuz. Uygulama yalnızca Android’de mevcut.
Old Face
Old Face listedeki son yaşlandırma uygulaması. Bu uygulamanın özelliği yaşlandırılmış fotoğrafınızın yapay durmaması ve oldukça doğal görünmesi. Uygulamayı yeni çektiğiniz bir fotoğraf üzerinde ya da fotoğraf galerinizden seçtiğiniz bir fotoğraf üzerinde denemeniz mümkün.

Görsel kaynak: analyticsindiamag.com

Cevap bırakın