Eylül ayının en güçlü telefonları belli oldu

0

Vivo NEX 3 5G, toplam 483.427 puan ile ‘en iyiler listesinde’ ilk sırada yer aldı. İşte detaylar…

Akıllı telefon sektöründe cihazların performanslarını ölçen Antutu uygulaması, en güçlü cihazlar listesini açıklamaya devam ediyor.
Eylül ayı boyunca yapılan Antutu Benchmark testine göre en performanslı telefonlar arasında çoğunlukla Çin menşeili telefon modelleri yer alıyor.

Antutu tarafından paylaşılan listedeki 10 telefondan 9’u Çinli markalar Huawei, Meizu, Vivo, Xiaomi ve OnePlus tarafından üretilen modeller oldu. Listede yer alan tek Çinli olmayan marka ise Güney Koreli Samsung oldu. Peki en güçlü telefon hangisi?

VivoNEX 3 G5 en güçlü telefon oldu

Açıklanan listeye göre Snapdragon 855+ işlemcili, 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanlı Vivo NEX 3 5G toplam 483.427 puan ile ilk sırada yer aldı. Yine aynı markanın IQOO Pro 5G modeli ise toplam 481.211 puan ile listede ikinci sırada yer aldı.

Listenin üçüncü basamağında ise ASUS tarafından üretilen oyuncu odaklı ROG Phone 2 modeli yer aldı. Bir önceki ay dördüncü sırada yer alan ROG Phone 2 Eylül ayında bir basamak yükselmiş oldu.
Çinli firmalar tarafından üretilen modeller listede üst sıraları kaparken farklı ülkelerden sadece Samsung Galaxy Note 10+ 5G listede yer edinmeyi başardı.

Cevap bırakın