Exynos 980 işlemcili ilk akıllı telefon belli oluyor

0

Samsung; Galaxy, A71 adını vereceği ve Exynos 980 işlemcisine sahip yeni bir akıllı telefon çıkaracak…

Akıllı telefon endüstrisinde hız ve performans hiç olmadığı kadar önemli. Rekabetin iyiden iyiye arttığı segmentin öne çıkan üreticilerinden biri ise şüphesiz Samsung.

Teknoloji şirketinin 2019 yılını çok sayıda inovasyonla geride bırakmaya hazırlandığına şüphe yok. Elbette rekabetin diğer üreticileri de daha yoğun inovasyon teşvikiyle ateşlediği aşikar. Bu noktada durmaya niyeti olmayan Samsung’un 2019 yılının ardından 2020’ye dair ilk planları da yavaş yavaş açıklık kazanmaya başladı.

Bu kapsamda bir ilke imza atacak yeni bir Samsung marka telefon müjdesi, Kore merkezli şirkete yakınlığı ile bilinen medya platformu Sammobile’den geldi. Sammobile’a göre Samsung, Galaxy A71 model ismine sahip yeni akıllı telefonunda çarpıcı bir donanım hamlesi yapacak…

Tahmin edileceği gibi söz konusu ürünün Exynos 980 işlemcisi ile taçlandırılacağı iddia ediliyor.

Yakın zamanda kullanıcılarıyla buluşacak olan Samsung Galaxy A71’in Çin sürümündeki model numarası SM-A716B olabilir. Küresel pazarda yer alacak versiyon ise; SM-A715F model numarasına sahip olacak. Çin’de piyasaya sürülecek modelin, 5G desteği var.

Yeni işlemci

Ürünün varsayılan depolama alanı 128 GB seviyesinde. Exynos 980 5G yonga setine sahip olacağı tahmin ediliyor, ürün bu özelliğiyle bir ilke imza atacak.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın