Evlilik hazırlığı yapanlar için son teknolojik çeyiz rehberi

0

Türkiye’de her yıl yaklaşık 600 bin çift evleniyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye’de evlenen çiftlerin sayısı 2021 yılında 563 bin 140 iken 2022 yılında 574 bin 358 oldu. Diğer bir deyişle pandemide düşüş trendine giren evlilik rakamları son 2 yılda tekrar ortalamalara ulaşmış durumda. Ülkede ekonomisindeki dalgalanmalar tüketicileri ileriye dönük planlar yapmaktan alıkoysa da, baharın gelişiyle birlikte pek çok bekar genç için hayallerindeki düğünün hazırlıkları başladı.

Evlilik hazırlığı yapan çiftlerin alışveriş listelerinin en sağlam kalemlerinin başında teknolojik gereçler geliyor. Evlilik alışverişi beyaz eşya ve elektronik cihaz sektöründe yaklaşık 2,5-3 milyarlık bir pazardan söz etmek mümkün. Cihazlarla birlikte giderek daha akıllı hale gelen ev yaşamında konforun anahtarı olan teknolojik ev gereçleri içerisinde son teknolojik beyaz eşyalardan akıllı küçük ev aletlerine pek çok ürün mevcut. Özellikle Y kuşağı akıllı telefonlarla birlikte olmazsa olmaz hale gelen bazı kolaylıkları evindeki TV’de, ses sisteminde ve hatta elektrik süpürgesinde dahi arıyor. Son yıllarda her keseye uygun şekilde ürün seçeneklerinin artması ve özellikle düğün sezonunun açılmasıyla birlikte ardı ardına gelen kampanyalar evlilik hazırlığı yapanların yüzünü güldürüyor. Bu haftaki yazımda evlenecek gençler son teknolojik çeyiz ürünlerini bir araya getirdim.

Bosch’un VitaFresh plus özellikli buzdolabı ile yiyecekleriniz uzun süre taze kalıyor
Çeyiz alışverişinde çiftlerin listesindeki en ağır kalemlerin başında buzdolabı geliyor. Buzdolabı seçiminde enerji sınıfından iç hacmime birçok kriter var. Bosch’un KGN86AID2N D Enerji Sınıfı buzdolabı sahip olduğu gelişmiş özelliklerle çiftlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir ürün.
NoFrost alttan donduruculu buzdolabı, 631 lt toplam hacmi ve VitaFresh plus tazelik sistemi ile yiyecekleriniz için daha fazla saklama kapasitesi ve iki kata kadar daha uzun süreli tazelik sağlıyor. Buzdolabınızın sıcaklığına ve doluluğuna uyum sağlayarak çalışan VarioInverter Kompresör, voltaj dalgalanmalarında bile size yüksek ve verimli performans sunuyor. Cihazın LED aydınlatması, yiyecekleri net bir şekilde görmenizi sağlıyor. TwinShelf özelliği farklı boylardaki yiyeceklerinizi aynı rafta saklamanızı mümkün kılıyor. Esnek yarım raf, ihtiyacınıza göre katlanarak ayarlanabiliyor. Böylece, tüm rafı hareket ettirmek zorunda kalmadan limonatanızı hızla soğutabiliyorsunuz. AirFresh Filtresi ise havadaki kokuyu en aza indirerek yiyeceklerinizin tazeliğini koruyor, farklı yiyeceklerin kokusunun birbirine karışmasını önlüyor.

Listedeki bir diğer önemli ürün ankastre fırın. Bosch’un Serie 4, 3D Sıcak hava fonksiyonuna sahip ankastre fırını, eş zamanlı olarak 3 seviyeye kadar mükemmel pişirme özelliği sunuyor. Cihazın dokunmatik kırmızı LED ekranı ile saati ve fırınınızı kolayca kontrol edebiliyorsunuz. Gömülebilir düğmeleri ile son derece zarif bir tasarıma sahip olan cihazın bu sayede ön paneli çok daha kolay temizlenebiliyor.

Samsung’dan ankastre fırını aratmayan bir mikro dalga
Özellikle çalışan çiftler için mikro dalga fırınlar son derece pratik ve kullanışlı ürünlerdir. Ancak mikro dalga deyip geçmemek gerek. Yeni nesil mikro dalga fırınlar sahip olduğu özelliklerle normal fırınları aratmazken tasarımları ile de mutfağınıza şıklık katıyor. Samsung’un GE83X/AND 23L mikrodalga fırını lüks siyah aynalı tasarımı ile dikkat çeken şık bir ürün. Tuş fonksiyon baskılı dokunmatik ekran tasarımı kullanım kolaylığı sunarken, parmağınızı hisseden ve izleyen ekran sayesinde basit ve kolay kullanımı ile öne çıkıyor. Cihazın Eco Modu, bekleme konumunda %40’lara kadar varan enerji tasarrufu sağlıyor. GE83X mikrodalga fırın, kolayca temizlenen, çizilmeyen ve zamanla rengini kaybetmeyen pürüzsüz bir seramik iç yüzeye sahip olması yanında, çizilmelere karşı yüksek direnci sayesinde uzun ömürlü olması ile çok fazla tercih ediliyor.

Hoover’dan uzaktan kontrol edebildiğiniz bir çamaşır kurutma makinesi

Çamaşır kurutma makineleri özellikle kışın evin en önemli beyaz eşyalarından biri haline geliyor. Hatta balkonu olmayan ve evin içinde çamaşır kurutma zorunda olanlar için bu iddiayı mevsim bağımsız olarak dile getirmek mümkün. Hoover HLEH10A2TCEX-17 A++ 10 Kg Wi-Fi + Bluetooth bağlantılı ısı pompalı kurutma makinesi, ihtiyaca özel programlarıyla hayatınıza konfor katan bir ürün. Isı pompalı kurutma teknolojisi sayesinde tasarruflu ve verimli bir kurutma sağlıyor. Hoover hOn uygulaması, WiFi ve Bluetooth ile makinenizi uzaktan kontrol etmenizi ve özelliklerine erişmenizi mümkün kılıyor. 9 program sunan cihazın anti-alerji programı çamaşırlarınızı kuruturken, ev akarları, evcil hayvan türleri, polenler gibi alerjenlerin azaltılmasına yardımcı oluyor.

Cevap bırakın