Evinizi yaza hazırlayın!

0

Günler, haftaları; haftalar, ayları kovalıyor… Nihayet soğuk kış günleri, yerini sıcak yaz günlerine terk ediyor. Yaz mevsimi, değişimlerin ve yeniliklerin mevsimidir kuşkusuz. Peki, bu değişiklikler kendimiz için mi? Elbette hayır! Evimizi, yaza uygun hâle getirmenin artık zamanı geldi. İster, uzun bir aradan sonra ilk defa gideceğimiz yazlığımızı; istersek de kendi evimizi, kolayca yazı karşılayacak uygun dekorasyonlarla renklendirebilir ve yaz mevsiminin büyüsünü, yaşam alanlarımızda misafir edebiliriz.

Artık hayalinizdeki ev dekorasyonunu yapabilmek, sadece parmaklarınızın ucunda! Akıllı telefonlarımızın beraberinde getirdiği mobil uygulamalar sayesinde evlerimize en uygun dekorasyonları, en iyi renk ve tondaki duvar boyalarını seçebiliyor ve hayallerimizin nasıl göründüğüne önceden tanık olabiliyoruz. Evini yeniden dekore etmek isteyenler için kesinlikle zahmetsiz ve maliyetsiz bir dekorasyon yöntemi olacağı su götürmez görünüyor. Sadece hayal edin ve mobil uygulamanız size ideal evinizin görüntüsünü sunsun. Dekorasyon uygulamalarının yapabildikleri bununla da sınırlı kalmıyor elbette… Eğer daha profesyonel fikirleriniz varsa; mesela hayallerinizin evini en baştan inşa etmeye karar verdiyseniz, kendi kat planlarınızı ve hatta evinizin temel yapısını oluşturacak ögeleri tasarlayıp mimarınızla paylaşabilirsiniz. Başkalarının size sunduklarını değil, kendi hayallerinizi gerçekleştirin. Çünkü o, sizin eviniz!

Bu yazımızda sizlere, evinizin dekorasyonu ve yenilenmesinde size yardımcı olabilecek mobil uygulamalardan bahsedeceğim.  Elbette yazdığım uygulamaları ve daha fazlasını her zaman için Play Store ve App Store’da bulabilirsiniz.

1) Houzz Interior Design Ideas

Evinize yeni bir stil kazandırıyorsanız, Houzz bu konuda size geniş bir iç mimarlık sahası sunuyor. Uygulama üzerinde yer alan 11 milyondan fazla iç ve dış cephe görüntüsünün yanı sıra, 5 milyonu aşan eşya ve dekoratif ürünler sayesinde kendiniz için en uygun iç mimari tasarımı profesyonelce gerçekleştirebilirsiniz. Houzz, aynı zamanda indirimli ev eşyası ve aksesuarları satan bir uygulamadır. Eviniz için denediğiniz eşyaları satın alabilmenize imkân tanır.  Bütün bu özelliklerinin yanı sıra, uygulamanın Google tarafından 2016’da en iyiler kategorisinde ödüllendirildiğini de eklemek istiyorum.

2) Photo Measure

Eğer evinizi dekore etmek konusunda; arka cebinizde bir metre taşıyacak ve her an ölçümler almaya başlayacak kadar hırslı iseniz, bu uygulama kesinlikle sizin için! Evinizin arzu ettiğiniz noktasında, istediğiniz eşya ve dekorasyon çözümleri adına yapacağınız ölçümleri kâğıda not etmenize artık gerek kalmıyor. Bunun yerine tek yapmanız gereken, ilgili yerin bir fotoğrafını çekmek ve Photo Measure sayesinde ölçüm notlarınızı fotoğrafın ilgili yerlerine kaydetmek…  Böylece, her zaman için ölçümleriniz yanınızda olur ve eviniz için ideal bir iç mimariyi her zaman için planlayabilirsiniz.

3) Home Design 3D GOLD

Ücretli bir uygulama olmakla beraber, yapabildikleri sayesinde ücretini fazlasıyla hak ettiğini size kanıtlayacaktır.  Daha profesyonel iç mekân planlamaları, yeni yapmayı düşündüğünüz kat planlamaları; hatta sıfırdan bir ev inşa ediyorsanız, hayalinizdeki evi her hattıyla kusursuz olarak bu uygulamada tasarlayabilirsiniz.  Home Design 3D Gold, sunduğu zengin içeriği sayesinde hayallerinizi tasarlarken size yardımcı olmaya daima hazır.

4) Paint Tester

Evimizin duvarlarını renklendirmeyi, farklı renklerle gökkuşağı tadında dünyalar yaratmayı hangimiz sevmeyiz ki? Ancak bunu yaparken, her zaman beklentilerimiz ile gerçekler birbirine uymayabiliyor. Bu yüzden, kötü sürprizlerle karşılaşmamak için bize yardımcı olan bir uygulamamız var. Paint Tester sayesinde, boyayacağınız duvara veya odaya ait görselin üzerinde arzu ettiğiniz boya renklerini önceden dijital biçimde uygulayarak, nasıl bir sonuç alacağınızı gözlemleyebiliyorsunuz.  Hayallerinizdeki rengin gerçekte de beklentinizi tam karşıladığından emin olduğunuzda, boyamaya başlayabilirsiniz demektir.

5) iScape Lite

Evimizi bitirdikten sonra, bahçemiz için de bazı yenilikler yapmanın zamanıdır. Sizi, iç mimarlıktan peyzaj mimarlığına davet ediyor ve iScape Lite ile tanıştırıyorum. Bahçeniz ister küçük, ister büyük, isterse de yalnızca balkondaki saksılarınızdan ibaret olsun, hiç fark etmiyor… Bahçenizin bir fotoğrafını çektikten sonra bu uygulamayı kullanarak istediğiniz yerlere çim serebilir, yürüme yolu için taşlar ekleyebilir, dijital olarak çiçeklendirme ve ağaçlandırmalar yapabilirsiniz.

Unutmayın, her seferinde bir öncekinden daha iyi ve daha stil sahibi dekorasyonlar yaratabilirsiniz!

Cevap bırakın