Evinizi Bahara Hazırlayın

0

Arada soğuklar bastırsa da havaların ısınımaya başladığı şu günlerde, gelin önerilerim eşliğinde evinizi bahara hazırlayın.

Arada soğuk günler yaşasak da artık genel anlamda havalar ısınmaya başladı. Bahar temizliğine başlamak için gücünüze güç katacak, zamandan kazandıracak teknolojik aletlerden destek alabilirsiniz.

bahar-temizligi-zamani-geldi

Evinizi Bahara Hazırlayın

Üzerinizden kışın ağırlığını atıp, daha enerjik bir moda geçmenin şimdi tam zamanı.

Bahar temizliği yapmak için kendinize birden yüklenmemeniz, aile bireyleri ile birlikte iş bölümü yapmanız ve yapılacak işleri planlamanız önemlidir. Evinizin temizlik ve bakımına içten dışa olacak şekilde başlamanız da size hız kazandırır.

Görevler farklı olsa da, evinizin tüm öğelerinin iyi durumda olup olmadığını kontrol etmek, ailenizin güvende olmasına ve bakım giderlerinizin uzun vadede daha düşük olmasına yardımcı olacaktır.

Temizliğe başlamadan önce ortadan kaldırılması gereken eşyalara karar vermek, mobilyaların düzeni değişecekse bunları belirlemek, boya – badana yapılacak ise buna göre ihtiyaçları da belirlemek ve planlamalarda önceliklendirmek değerlidir.

 

Evinizi Bahara Hazırlarken Bu Adımları Atlamayın

Baharın gelmesiyle “tıpkı bizler gibi” bizimle birlikte yaşayan evcil dostlarımızın, bitkilerimizin ve hatta elektronik eşyalarımızın ihtiyaçları değişir. Örneğin dondurucularımızın, aydınlatmalarımızın, klimalarımızın hava temizleme cihazlarımızın ayarlarını da zamana göre güncellemek gerekir. Eğer evinizde kediniz veya köpeğiniz var ise kış aylarında daha gür olan tüylerin dökülmelerinde de artış yaşanır. Dip köşe olarak tabir ettiğimiz büyük bahar temizliğine planlama yapılmadan başlamak işlerinizi ummadığınız kadar yavaşlatır.

Bahar temizliğinde temel olarak;

  • Elektrikli süpürge,
  • “mümkünse buhar kazanlı” ütü,
  • Çamaşır ve kurutma makinesi,
  • Bulaşık makinesi
  • Tüm tozlar birden havalanmaya başlayacağı için hava temizleme cihazları

süreç boyunca size en büyük desteği sağlayacak elektronik eşyalar olacaktır.

Bir diğer öneri olarak KARCHER Buharlı Temizlik Makinesi kullanmanızı da tavsiye ederim.

 

 

Bahar temizliğinde en büyük yardımcınız KARCHER Buharlı Temizlik Makinesi

Herhangi bir kimyasala ihtiyaç duymadan sadece buharla temizlik yapmanızı mümkün kılan KARCHER Buharlı Temizlik Makinesi, bakterilerin %99.99 ‘unu da öldürüyor. Hijyenik ve sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmanızı mümkün kılan buharlı temizlik makineleri, tüm sert yüzeyler, mutfak ve banyodaki kirler, cam temizliği

Makineyi kullanmak hem çok basit hem de aparatı bol. Temizliğe başlamak için kazanın ısınmasını bekleyip, kazana su ekliyorsunuz. Azaltılmış veya maksimum buhar seçeneklerinden birini seçip, temizleyeceğiniz alanın özelliğine uygun ucu takarak en zorlu kirlerden zahmetsizce kurtuluyorsunuz.

 

 

Pandeminin başından beri çoğumuz temizlik için yardım almayı bırakıp, evlerini kendisi temizlemeye başladı. Böylelikle bu işin ne kadar zor ve zahmetli olduğunu daha iyi anladı. Malum, hijyene her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz ve hijyen sağlamak için daha fazla efor sarfediyoruz. Özelelikle şu dönemde, buharlık temizlik makinesinin hayatınızda fark yaratacağını düşünüyorum. Bu tür bir makineye ihtiyaç duyanlara KARCHER Buharlı Temizlik Makinesini öneriyorum. İşlerinizi ne kadar kolaylaştırdığına daha ilk kullanımdan itibaren şahit olacak ve bu tavsiyem için kulaklarımı çınlatacaksınız 😊.

 

Bahar temizliğinde çekiş gücü yüksek ve eğer allerjik bir yapınız var ise Hepa filtresi bulunan iyi bir süpürgenizin olması önemlidir.

Elektrik süpürgenizi değiştirmeyi düşünüyorsunuz “Toz Torbasız Elektrik Süpürgesi” konusunda rehber niteliğindeki yazımı da okumanızı öneririm.

Toz Torbasız Elektrik Süpürgesi Alacaklara Tavsiyeler

 

Şimdiden hepinize kolaylıklar ve sağlıklı günler dilerim.

Cevap bırakın