Evimizin minik yardımcıları: Robot süpürgeler

0

Sayıları artarken fiyatları da düşmeye başlayan robot süpürgeler iyiden iyiye hayatımıza girmeye başladı.

Robot süpürgeler genelde dairesel bir tasarıma sahip olan ve haritalama yapabilme, belli sınırlar içinde çalışabilme ve benzeri özelliklere sahip temizlik yardımcılarımız haline geldiler.

Evimizin minik yardımcıları: Robot süpürgeler

Evinde robot süpürge kullanan biri olarak bu minik yardımcılarımızı çok faydalı bulduğumu söyleyeyim. Bu ürünlerin temel özelliği üzerinde bulunan bir pil yardımı ile belli bir süre boyunca belirli bir alanda temizlik yapmaları. Fırçaları ile toz, kıl, tüy, saç ve benzeri kirleri toplayan bu ürünler, toz torbalarının kapasitesi ölçüsünde temizlik yapıyorlar. Toz hazneleri dolduğunda temizlemek gereken bu cihazların en ucuzu bile pili azaldığında şarj istasyonuna gidebiliyor.

Kişisel deneyimim bu ürünlerin modern hayatın hızında bize önemli ölçüde yardım ettiği. Zira günlük koşuşturmacada ufak tefek kirleri temizlemek, günlük süpürge gibi işlemleri her zaman yapamayabiliyoruz. Bu anlamda önemli bir yardımcı olan robot süpürgeler, halıların üzerine de çıkabildikleri için birçok ortamda kullanılabiliyor.

Kullanım sıklığına ve ortamdaki toza göre 3-4 gün içinde toz hazneleri dolan robot süpürgelerin bazıları aynı zamanda paspas özelliği ile geliyor. Bu sayede bir yandan temizlerken bir yandan paspas da atabilen robot süpürgelerin kabiliyetleri de gelişiyor.

Üst düzey robot süpürgeler bulundukları evin odalarını haritalandırdıkları gibi aynı zamanda Wi-Fi özelliği ile uzaktan çalıştırılabilme ya da kapatma gibi özelliklere sahip oluyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında yaşanan muhteşem Cuma günlerinin en çok satan ürünlerinden biri olan robot süpürgeler, önümüzdeki yıllarda daha da önemli hale gelecek.

Gelin bazı önemli robot süpürge modellerine göz atalım:

IROBOT Braava Jet 240 Robot Süpürge

Robot süpürge denince akla gelen ve bu kategoriyi üreten ilk marka olan iRobot’un bu uygun fiyatlı modeli 33W güç, 60 dakika çalışma süresi gibi özelliklere sahip. IROBOT Braava Jet 240 uygun fiyatlı bir model.

Genelde daire şeklinde olan robot süpürgelerden farklı olarak dikdörtgen bir tasarımla gelen bu model yine farklı bir renk (beyaz) ile geliyor. Bu süpürgenin en önemli özelliği paspas atma fonksiyonunu da sahip olması.

 

IROBOT Roomba 966 Robot Süpürge

Üst düzey bir model olan Roomba 966’nın en önemli özelliği kablosuz ağ desteği sunması. Bu sayede cep telefonu uygulaması üzerinden de kullanılabilen ürün, zamanlı program temizliği, toz haznesi dolunca otomatik olarak durma ve daha birçok özelliği ile türünün en üst düzey modellerinden biri.

Evimizin minik yardımcıları: Robot süpürgeler

Xiaomi VIOMI V2 Vacuum Cleaner

Cep telefonu üreticisi olarak bilsek de Xiaomi’nin de robot süpürgesi var. markanın üst düzey modeli olan VIOMI V2, oda haritası oluşturma, radar özelliği, ev haritası çıkarma, 120 dakikaya ulaşan çalışma süresi gibi özelliklere sahip.

Robot süpürgeler

Anker Robovac Eufy 11S

Uygun fiyatlı bir robot süpürge olan Robovac Eufy 11S, 100 dakikaya varan çalışma süresi, 0.6 Litre toz haznesi gibi özelliklere sahip. HEPA filtre özelliği de bulunan ürünün zamanla özelliği de bulunuyor.

Evimizin minik yardımcıları: Robot süpürgeler
Diğer robot süpürge seçeneklerini MediaMarkt sitesinde bulabilirsiniz.

Önümüzdeki yıllarda sayısının artmasını beklediğim robot süpürgeler için yükseliş zamanı başladı. Yolunuz bir MediaMarkt mağazasına düşerse bu ürünlerin nasıl çalıştığını ve temizliği nasıl yaptıklarını uygulamalı olarak görebilirsiniz.

Cevap bırakın