EVGA RTX 3090 FTW3 tanıtıldı! İşte özellikleri

0

1 Eylül tarihinde NVIDIA tarafından tanıtılan RTX 3000 ailesi büyük bir ses getirdi. 8K oyun performansı sunacağı iddia edilen ailenin en güçlü ekran kartı olan RTX 3090’ın özel soğutmalı ve hız aşırmalı modelleri ortaya çıkmaya başladı. EVGA RTX 3090 FTW3 modelini tanıttı!

Yüksek frekans hızına sahip EVGA RTX 3090 FTW3 geliyor!

EVGA’nın kendi YouTube kanalında yayınladığı videoda ortaya çıkanlara göre RTX 3090 FTW3 saat hızının 2105 MHz dolaylarında olduğu ortaya çıktı. Ayrıca bu ekran kartında 3 adet fan olduğunu da belirtelim.

8 nm teknolojisi ile üretilen Ampere mimarisinden güç alan yeni 3090, normal şartlar altında 1755 MHz frekansa sahip. Fakat EVGA bu frekansı fazlasıyla yükseltmiş. Tabii kartı test etmeden bu frekans farkının kaç FPS olarak yansıyacağını bilemiyoruz.

Bu ekran kartında iCX3 isimli soğutma teknolojisi kullanılıyor. 3 adet fan bulunuyor ve bu fanlar kartın stratejik bölümlerine yoğun hava üflüyor. Bu şekilde kart daha aktif ve dengeli bir şekilde soğutuluyor.

EVGA’nın yeni ekran kartı için siz neler düşünüyorsunuz? Beklentileriniz neler? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın